EA, Star Wars Battlefront II için hazırlanan yapımı beğenmedi

EA, Star Wars Battlefront II için hazırlanan yapımı beğenmedi

Herkes onu beğenmez, o da başkalarını...

Double Damage ismindeki bağımsız bir geliştirici stüdyo, daha Star Wars Battlefront II piyasaya çıkmadan önce Electronic Arts’ın kapısını çaldıklarını açıkladı. Bu geliştirici ekip, hazırladıkları ve Electronic Arts tarafından reddedilen, oyuna dair videoyu da yayımladı. Klasik bir X-Wing modunu, modern bir biçimde yorumlayan Double Damage, çalışmalarının Electronic Arts tarafından kibar bir tavırla incelendiğini fakat olumlu yanıt alamadıklarını belirtti. Bilindiği üzere Electronic Arts, yoğun tepki alan oyunu Star Wars Battlefront II uzay savaşlarını, Need for Speed serisinden tanıdığımız Criterion Software stüdyosuna hazırlattı. Star Wars Battlefront 2 oyunundaki Starfighter Assault oyun modu, Double Damege stüdyosunun yaptığı çalışmaya oldukça benzemekle birlikte, bazı gözle görülür farklılıklar da mevcut.

Star Wars Battlefront 2

Bağımsız oyun stüdyosu Double Damege başkanı Travis Baldree, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Electronic Arts’a sunulan demo videosunun hazırlanmasının iki, üç hafta sürdüğünün, bilinen X-Wing savaşlarının yapısının muhafaza edildiğinin fakat daha modern hale getirmeyi amaçladıklarının bilgisini verdi. Travis Baldree, “Uzun bir süreç oldu ve çalışmamızın ciddiye alınacağına dair umutlarımız vardı. Ancak, muhtemelen kendimizi mutlu etmek için oyunumuzu geliştirmiştik. Aslına bakarsanız, olumlu bir yanıt alacağımıza dair bir umut bulunmuyordu.” diyerek geliştirme sürecinde yaşadıkları duygusal durumu aktardı.

Videodan, Double Damage ekibinin, Star Wars Battlefront II’nin uzay savaşlarına, farklı bir boyut kazandırmayı hedeflediği görülebiliyor. Gayet güzel grafiklere ve sağlam oynanışa sahip bir yapım izlenimi veriyor hazırlanan oyun. Belki farklı bir isimle, eski X-Wing oyunlarına benzer bir türde, farklı bir isimle piyasada bulabiliriz. İlerleyen zamanların neler getireceği tahmin edilemezken, geliştirici firma Double Damage belki de başka büyük oyun firmalarının dikkatini çekecektir. Double Damage tarafından hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz. Bu video ile de Star Wars Battlefront 2 içerisindeki Starfighter Assault modu ile bu demo arasındaki benzerlikleri rahatlıkla görebiliyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın