Menü
https://leadergamer.com.tr/xbox-one-x-destegi-verecek-oyunlar/
Red Dead Redemption 2 31 Temmuz 2017 15:47

EA: “Red Dead Redemption 2 ertelenmesi, bizim için bir fırsat doğurdu.”

Meğer bütün yayıncı şirketler, Red Dead Redemption 2 oyunundan korkuyormuş.


2018 senesinin ilkbahar aylarında Xbox One ve PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Red Dead Redemption 2, aslında orijinal olarak 2017 senesinin sonbahar aylarında çıkacaktı. Bildiğiniz üzere, sonbahar ayları video oyunları ile dolu zamanlar oluyor. Tabii bu da, oyun dağıtımcılarını birçok farklı oyun ile rekabete sürüklüyor. Bu durumda da aslında Red Dead Redemption 2, birçok diğer oyun ile rekabet edecekti. Mesela Ubisoft ekibinden Assassin’s Creed Origins ve EA ekibinden de birçok oyun, muhtemelen tehlikeye girecekti. Bu tip bir dönemde, oyunların benzer olmasına gerek yok. Çünkü oyuncu, Red Dead Redemption 2 oyununa para verip, diğer Ubisoft veya EA oyunlarına para yetiştiremeyebilirdi. Her neyse, bu yüzden Red Dead Redemption 2 oyununun iptal olması, Ubisoft ekibini mutlu etmişti. Ubisoft, bunu açıkça söylemişti. Şimdi benzer bir açıklama da EA ekibinden geldi.

EA: "Red Dead Redemption 2 ertelenmesi, bizim için bir fırsat doğurdu."

EA, “Bugüne kadar birçok farklı video oyunu ile rekabet ettik. Red Dead Redemption 2 oyununun ertelenmiş olması bizi pek ilgilendirmiyor fakat heyecanlandırıyor. Çünkü bu ertelenme ile, sonbahar ayında birçok oyun için fırsatlar doğuyor. Tabii aynı zamanda, geçmişte Grand Theft Auto oyunları ile yarışmıştık. Bu yarış, zarardan ziyade fayda katmıştı markete. Çünkü Grand Theft Auto sayesinde konsol satışları ve oyun satışları yükselmişti. ” dedi bu konuda.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oynayacaksanız bu oyunları, PC monitörü olarak kullanabileceğiniz en iyi televizyonlar yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör