Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 21.07.2021

Dün yapılan EA Play Spotlight’ta, HyperMotion teknolojisinin oyuna nasıl daha fazla gerçekçilik kattığı üzerine bir tartışma ile FIFA 22 gameplay’ine odaklanıldı. 30 dakikalık sunumda, FIFA 22 geliştirme ekibi, yeni nesil konsolların gücüyle yönlendirilen daha derin oyuncu zekasının daha yeni bir taktik gerçekçilik düzeyi oluşturmaya nasıl yardımcı olduğunu tartıştı.

Bu, saniyede 6 kata kadar daha fazla karar alabildiği ve saldırganlara çevre hakkında daha fazla farkındalık sağladığı için daha iyi AI anlamına gelir. Ayrıca, hazırlık oyununda daha akıllı koşular yapmalarına ve gevşek toplara daha hızlı tepki vermelerine olanak tanır. Yeniden yazılmış savunma yapay zekası, oyuncular sahada ve sahada hareket ederken şekli koruyarak takımlara daha çok taktik bir birim olarak hareket etme yeteneği verir.

Ekip ayrıca, 8,7 milyon kare eşleşme yakalama verisine dayanarak gerçek zamanlı olarak yeni animasyonlar yazan makine öğrenme algoritması olan HyperMotion teknolojisini de tartıştı. Bu maçlar, 22 profesyonel oyuncu tarafından 11’e 11 maçta, tümü Xsens hareket yakalama takımları giyerek oynandı.

Hypermotion teknolojisi, oyunun yalnızca PS5, Stadia ve Xbox Series X/S sürümlerinde mevcut olacak. PC için bu teknoloji daha fazla oyuncuya erişmek adına kullanılmayacak.

Yayın ayrıca hücum/savunmada yapılan iyileştirmelerden bazılarına ve sanal oyuncuların topa sahip olurken, gol atarken, golü savunurken ve topu geri kazanırken nasıl daha gerçekçi davranacaklarına da bir bakış sağladı.

FIFA 22 çıkış tarihi ne zaman?

FIFA 22 dünya çapında 1 Ekim’de PC, PlayStation konsolları, Stadia ve Xbox sistemleri için çıkacak. Oyunun Ultimate Sürümünü satın alırsanız, oyun kopyanızı hiçbir ek ücret ödemeden PlayStation 4’ten PlayStation 5’e veya Xbox One’dan Xbox Series X/S’ye yükseltebileceksiniz. Bu teklif, oyunun standart sürümü için geçerli değildir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.