Kaçıranlar için: EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar

Kaçıranlar için: EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar

EA Play 2017 sayesinde oyuna doyduk.

E3 2017 havasına, EA tarafından düzenlenen EA Play 2017 etkinliği ile girdik. Bana soracak olursanız, bu etkinlik pek de eğlenceli değildi. Tabii eğer bir Star Wars fanı değilseniz. Yani özetlemek gerekirse, EA Play 2017 sırasında bolca Star Wars Battlefront II gördük ama farklı oyunlara da kıyısından köşesinden yer verdi EA. Etkinliği eğer canlı bir şekilde izlediyseniz veya kaçırıp, tekrarını izlediyseniz, o karmaşada bazı şeyleri kaçırmış olabilirsiniz. Belki de etkinliği hiç izlememişinizdir. İşte bu yüzden, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunları tek bir haberde, sizler için toparlıyoruz. Dilerseniz hemen başlayalım!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA Play 2017

Star Wars Battlefront II

Dediğimiz gibi, etkinliğin neredeyse tamamında Star Wars Battlefront II oyununu gördüğümüz için, başlangıcı da bu oyunla yapalım dedik. EA Play 2017 sırasında Star Wars Battlefront II hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk ve oyun hakkında da birkaç oynanış videosu yayımlandı. Kısaca özetlemek gerekirse Star Wars Battlefront II, ilk oyunda yapılan hataların tümünü düzeltecek. Özellikle de içerik eksikliğini. Çünkü Star Wars Battlefront II, ilk oyuna göre 3 kat daha fazla içerik ile piyasaya çıkacak. Ayrıca, Overwatch tarzında sezonluk içerikler de göreceğiz. İşin en güzel yanı da, bu içeriklerin tamamen ücretsiz olacak olması.

Anthem

Gecenin tek sürprizi, BioWare ekibinin yepyeni serisinden olan yepyeni oyunu, Anthem oldu. Daha önceden Dylan adı ile bilinen bu oyun hakkında çok fazla bir şey görmedik. Kısacık bir video yayımlandı sadece. Çünkü oyunun tamamı, Microsoft ekibinin E3 2017 sunumu sırasında, Project Scorpio ile gösterilecek. Yani, BioWare ekibinin Microsoft ile olan partnerliğinin devam ettiğini, rahatlıkla söyleyebiliriz. Son olarak hatırlatalım, Dylan, Destiny tarzında, sosyal bir oyun olarak tanılıyordu sadece 1 sene önce. Eğer planlarda büyük değişiklikler yapılmadıysa, TPS MMO veya FPS MMO bir oyun olacaktır Anthem.

A Way Out

Anthem, her ne kadar gecenin sürprizi olsa da, bana soracak olursanız, gecenin en ilginç oyunu A Way Out idi. Çünkü A Way Out, zorunlu bir eşli oyuncu oyunu. Oyunun temelinde ise, bir hapishaneden kaçmaya çalışıyorsunuz. Senaryo temelli bir oyun olan A Way Out, EA Play 2017 sırasında gösterildiği zaman, dediğimiz gibi, zorunlu eşli oyuncu bir oyun olarak tanıtılmıştı. Yani, oyunu tek başınıza oynamanız imkansız. Böyle bir stratejinin işe yarayıp, yaramayacağını açıkçası çok merak ediyoruz.

Need For Speed Payback

Benim, EA Play 2017 için heyecanlanmamı sağlayan tek oyun, Need For Speed Payback idi. Oyunun ilk oynanış videosunu görmüş olduk bu gecede. Oldukça aksiyon dolu ve farklı kamera açılarına sahip olan bu video, beni oldukça memnun etti. Çünkü Need for Speed 2015 ile sadece yarış yapıyorduk. Başka hiçbir şey yoktu. Need For Speed Payback ile seriye farklı bir hava katılmış, sanki Need For Speed The Run oyununa benzemiş gibi geldi bana. Bu da oldukça iyi bir şey.

Battlefield 1: In The Name of the Tsar

EA Play 2017 sırasında sadece yeni oyunlar görmedik, halihazırda çıkışını gerçekleştirmiş olan oyunlar için gelen yeniliklere de şahit olduk. Bu oyunlardan bir tanesi de Battlefield 1 idi. Gelen yenilik ise, Battlefield 1 için hazırlanan en büyük ek paket, In The Name of the Tsar idi. Oyuna, bu ek paket ile 6 yeni harita eklenecek ve bu haritalar ile 1. Dünya Savaşı zamanlarının farklı noktalarına yolculuk edeceğiz. Ayrıca, rekabetçi bir oyun modu da bu ek paket ile geliyor olacak. Fakat daha fazla bilgi elimizde yok. Gamescom 2017 için söz verdi EA.

Madden NFL 18

Şu an haberini yazmış olduğumuz EA Play 2017 etkinliği, Madden NFL 18 tanıtım videosu ile başlamıştı. Fakat yayımlanan tanıtım videosu, basit bir oynanış videosu değildi. Çünkü o videoda, Madden NFL oyuncularının çok büyük bir merakla beklediği, senaryo modu bulunuyordu. Ülkemizde bu tip oyunlar ne kadar oynanıyor bilemiyoruz ama Madden NFL 18 oyuncuları için oldukça önemli ve büyük bir gelişme idi.

FIFA 18

Tahmin edildiği gibi, FIFA 18 de bu etkinlikte yepyeni videolar ile gösterildi. Yine bol Ronaldo ile yayımlanan bu videolardan bir tanesi ise oyuncuları oldukça memnun edecek gibi çünkü o videolardan bir tanesi ile, The Journey modunun devamı duyuruldu. FIFA 18 ile hayatımıza girecek olan The Journey modu ile, Alex Hunter karakterinin senaryosunu yaşamaya devam edeceğiz. Ayrıca bu sefer hikayaye, oyunda da bol bol gördüğümüz Ronaldo girecek. Zaten yayımlanan videoda da kendisini görebilirsiniz.

NBA Live 18

Etkinlikte gördüğümüz son oyun ise NBA Live 18 oldu. Senelerce NBA 2K serisinin gölgesinde kalan NBA Live, görülen o ki yeni oyunu ile o gölgeden çıkmaya hazırlanıyor. Çünkü bizler de dahil olmak üzere, birçok oyuncu, NBA Live 18 için şimdiden heyecanlandı. Oyun hakkında yeni detayların verildiği o videoya da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.