Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Anıl Aksoy, Editör Yazım tarihi: 13.12.2017

EA’den sızdırılan bilgilerle, küçük çaplı 2 yeni oyunun pazarlanması hakkında neler planlandığını görmüş olduk. Sızdırılan bilgiler ilk olarak bir Reddit kullanıcısının paylaştığı gönderi ile ortaya çıktı. Paylaşılan gönderi, EA’den yollanan bir e-posta idi. Kullanıcının EA ile bir alakası olmaması yüzünden bu e-postanın yanlışlıkla yollandığını tahmin edebiliyoruz. Gelelim asıl önemli konuya. Bu e-postanın içeriği nelerdi? E-postanın içeriği, yakın zamanda çıkacak oyunlar olan Fe ve A Way Out oyunlarının pazarlama planlarıydı. The Game Awards 2017’de pazarlama planı hakkında herhangi bir sızıntı yaşandığı her ne kadar EA tarafından kabul edilmese de,  A Way Out için yayımlanan tanıtıcı yeni video, bu plan doğrultusunda yayımlandı.

EA’e göre E3 2016’da duyurulan Fe, basın tarafından beğenildi. En büyük nedeni ise benzersiz bir çizime sahip olmasıydı. Fakat beğeni, ne yazık ki şirketin beklentilerinin altında kaldı. Problemin çözümü için ise, oldukça bol renk yelpazesine bu aksiyon oyununu beğenen gazetecilerle iletişime geçmek ve onlara oyun hakkında özel haberler vermek olduğunu düşünmüşler. Şirketin Fe için bir diğer planları ise oyunun Nintendo Switch sürümü olarak gözüküyor. Ocak 2018 tarihinde Nintendo Direct etkinliği gerçekleşecek ve EA, bu oyunu Nintendo Switch için o etkinlikte duyuracak.

A Way Out oyununu desteklemek için ise Direktör Josef Fares ile birlikte Let’s Play yapılması planlanmış. Josef Fares gibi dobra bir insanın Let’s Play videosu olması oldukça güzel bir fikir gibi duruyor. The Game Awards 2017’de, konuşmasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Josef Fares için bir de şahsına yönelik bir yorum yapılmış. Josef Fares için oldukça tutkulu bir kişi olmasına rağmen, konuşmalarına dikkat etmesi gerektiği belirtilmiş. Josef Fares’in konuşmasına dikkat etmek gibi bir çabası olmadığını The Game Awards 2017’de çok net şekilde gördük. Fakat oyun piyasasında bulunan çoğu insana göre oldukça samimi bir kişilik olduğunu söylemem lazım. Son olarak EA’in planladığı satış rakamları ise; Fe için 707,000 ve A Way Out için 894,000 kopya satmak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.