EA, oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu düşünüyor

EA, oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu düşünüyor

Oyun piyasasının dev ismi de Battle Royale trenine katılmak istiyor.

Battle Royale türünün hızlıca ve ne kadar popüler olmasından Realm Royale PS4 ve Xbox One betasının davetlerinin açıldığını yazdığımız haberde belirtmiştik. Söylemlerimiz oldukça tutarlı olacak ki, oyun piyasasının dev markası EA, oynaması ücretsiz olan bir Battle Royale oyunu üzerinde düşündüğünü açıkladı. Mali yıllarına dair açıklamalarda bulunan EA, Epic Games’ın Fortnite formülünden oldukça etkilenmiş gibi görünüyor. Çünkü Battlefield V, zaten bir Battle Royale modu içerecek. Buna rağmen Battlefield’dan tamamen bağımsız ve üstelik oynaması ücretsiz olan bir oyun bize de ister istemez Fortnite’ı andırıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA, oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu düşünüyor

EA, oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu düşünüyor

EA, içerisinde bulunduğu mali yılın ilk çeyreğini basınla paylaştı. Çok kısa bir şekilde özetlemek gerekirse şirket, dijital platformlardaki başarısını kayda değer bir şekilde arttırdı. Öyle ki FIFA Mobile, Çin üzerinde en çok indirilen iOS oyunu oldu. Fakat yine de net kazançlarda bir miktar düşüş var. Para konusunda işler istenen gibi gitmese de oyunların başarısı ve espor kanadı oldukça iyi gidiyor. The Sims 4 oynayan kişi sayısında artış var, ayrıca baş finans müdürü espor etkinliklerinin genişletip büyüyerek daha kapsamlı olacağını söyledi.

Mali yıla dair yorumlamalar aslında olumlu gibi görünse de, EA bir şeylerden pek memnun değil gibi. Çünkü son zamanların gözde oyun türü olan Battle Royale oyunu yapmak hele de oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu yapmak istediklerini dile getirmezlerdi. Eğriye eğri, doğruya doğru; doğru konseptler ve düzgünce çalışan bir sistem içerisinde Battle Royale türündeki oyunlara gerçekten de arz var. Hızlı oynanış tarzı ve bir kaç maç oyun oynayıp ardından çıkmanın vermiş olduğu karmaşık olmayan yapı gerçekten de oyuncuların gözdesi olmuş durumda. EA gibi bir şirket de elbette oynaması ücretsiz oyunlara karşı olan talebin farkında.

Şirket yetkilileri her ne kadar düşünce aşamasında olduklarını söyleseler de, bahsettikleri fikirler bu konu üzerine daha önce de kafa patlattıklarına işaret ediyor. Örneğin şirketin önde gelen isimlerinden biri olan Chris Evensen, “Fortnite’ın özellikle de geniş ve farklı bir oyucu tabanına sahip. Tıpkı Fortnite’ın bir kısmına benzer şekilde hitap edebilmek farklı platformda oynanabilir olabilmesi adına sunabileceğimiz tekliflere ve markalara bakıyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.