Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 10.12.2016

EA'nin Originals isimli oyun havuzuna Sea of Solitude isimli bağımsız geliştirici oyunu eklendi.

sea_of_solitude_header_main_art_1-600x436

2016 yılından itibaren başlatılan Electronic Arts Originals servisi sayesinde EA, dikkate değer bulduğu bağımsız geliştirici oyunlarını bu havuza ekliyor ve geliştirici firmalara her yönden destek sağlıyor. E3 2016 fuarında Fe isimli oyunun eklenmesiyle başlayan Originals hizmeti, Sea of Solitude ile devam ediyor.

Almanya'da yer alan bağımsız geliştirici stüdyosu olan Jo-Mei Games'in yapmış olduğu Sea of Solitude, hikayeye dayalı bir macera oyunu. Sular altında yer alan bir şehrin üstünde, Kay isimli bir kızın çıktığı yolculuk anlatılıyor. EA'den Patrick Söderlund oyun için, "Güzelliğin ve acemiliğin daha önce görülmemiş bir kombinasyonu" ifadesini kullandı. Oyunun yaratıcısı Cornelia Geppert ise oyun için "Şuana kadar yarattığım en sanatsal ve kişisel projedir" söyleminde bulundu.

Sea of Solitude'ın ne zaman çıkacağı veya hangi platforma geleceği şimdilik bilinmiyor. Oyunun ortaya çıkan görsellerini haberimizde bulabilir, oyun hakkında ki yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.