Origin Access Premier abonelik fiyatı belli oldu

Origin Access Premier abonelik fiyatı belli oldu

Avrupa kullanıcıları için fiyatlar ne durumda bilinmez ama Türk oyuncular için resmen ateş pahası.

E3 2018 etkinliğinde EA sunumunda, Origin Access Premier seçeneği duyurulmuştu. Bu seçenek EA’nin dijital mağazası ve oyunları için sunmuş olduğu bir tür abonelik sistemi. Şirketin CEO’su Andrew Wilson tarafından açıklanan sistem dağıtımcılığı yapılan oyunları, ilk deneyim edenlerden olma fırsatı veriyor. Paket sadece bunu değil aynı zamanda dijital mağaza alışverişlerinizde %10 indirim, kütüphanedeki oyunlara erişim gibi çeşitli birçok hizmeti kullanıcının ayağına getiriyor. Üyelere özel içerikler, oyunlara erken erişimde sınırın kaldırılması gibi fazladan özellikler de mevcut.

Origin Access Premier abonelik fiyatları belli oldu

Origin Access Premier abonelik fiyatları belli oldu

Origin Access kendi içerisinde iki adet paket içerecek şekilde satışa sunulmuş halde. Bunlardan biri basit, diğeri de Premier olarak geçiyor. Elbette ücret, aldığınız hizmete bağlı olarak değişkenlik göstermekte. Örneğin basit sürüm paketi almanız durumda EA oyunlarına eklenen özel içeriklerden faydalanamıyorsunuz. Çıkış yapacak oyunları deneyim etmeniz için size ayrılan ekran süresi 10 saat olarak belirlenmiş. Origin alışverişlerinizde %10 indirim, paketin içerisine dahil edilmiş durumda. Paketlerin en güzel yanlarından biri ise ister aylık ister yıllık olarak ödeme yapabiliyor oluşunuz.

Oyun kütüphanesinde 122 adet oyunu bulunduran basit paket; aylık 4 Euro, yıllık ise 25 Euro’ya satın alınabilir. Avrupa mağazasından alışveriş yapan Türk oyuncular ise bu hizmetlere aylık 23 lira, yıllık 144 lira ödeyerek sahip olabilecekler. Battlefield 5, FIFA 19 gibi dev isimleri çıkışlarından önce 10 saat deneyim edebilmek için bu ücretleri ödemek zorunda kalan Türk oyuncuların fiyatları nasıl karşılayacağı ise merak konusu.

Origin Access Premier üyelik seçeneğiyle daha geniş hizmet sunmaya hazır. Tıpkı basit sürüm paketin içerisinde olduğu gibi %10 indirim hakkı Premier paketinde de mevcut. Oyun kütüphanesi sayısı 128 oyuna çıkarılmış durumda. Basit sürüm paketten en büyük iki farkı ise fazladan içeriklerle ve yeni oyunların erken erişim süresiyle alakalı. Origin Access Premier satın alan kullanıcılar EA oyunları içerisinde fazladan içeriğe erişmenin yanı sıra çıkış için hazırlanan oyunları erkenden deneyim etmek için herhangi bir ekran süre kısıtlaması sınırı olmadan oynayabilecek.

Sistem güzel fakat iş fiyatlara gelince özellikle Türk oyuncular için oldukça korkunç bir hal alıyor. Origin Access Premier şekilde abone olmak isteyenler aylık 15 Euro, yıllık 100 Euro’yu gözden çıkarması gerekli. Kur ücretlendirmesini ortadan kaldıracak olursak Türk oyuncular Premier’e aylık 86 lira, yıllık 575 liraya erişebilecek. Yıllık fiyat ücretlendirmesi 1000 liranın yarısından bile fazlayken bizim topraklarımızda bu hizmetlerin talebi olup olmayacağı meçhul.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın