Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 29.07.2021

EA, Naughty Dog, İnfinity Ward, Santa Monica ve Bungie gibi firmalarda çalışmış deneyimli isimler birleşerek yeni bir stüdyo kurma kararı aldı. That’s No Moon isimli yeni stüdyo AAA single player bir TPS, hikayeli aksiyon oyunu yapacak. Yeni kurulan stüdyoda çok sayıda tecrübeli isim yer alıyor. Ayrıca stüdyo büyük bir yatırım aldı.

That’s No Moon isimli yeni stüdyonun merkezi Los Angeles’ta yer alacak.

Merkezi Los Angeles’ta bulunan ekip, eski Naughty Dog, Infinity Ward, Sony Santa Monica Studio, EA ve Bungie geliştiricilerinden birkaçını içeriyor.

Kilit isimler arasında stüdyo kurucu ortağı ve baş yaratıcı görevli Taylor Kurosaki ve oyun yönetmeni Jacob Minkoff yer alıyor Bu ikili, bu yılın başlarında Infinity Ward’dan ayrıldı ve sırasıyla Call of Duty: Modern Warfare’in tasarım direktörü ve anlatı direktörü olarak görev yaptı.

2014 yılında Infinity Ward’a katılmadan önce Kurosaki, Crash Bandicoot’ta baş oyun tasarımcısı ve Uncharted 2 ve Uncharted 3’te anlatı tasarımı liderliğini yaptığı Naughty Dog’da on yıldan fazla zaman geçirdi.

Minkoff ayrıca beş yıl boyunca Naughty Dog’da çalıştı ve burada Uncharted 3’te baş oyun tasarımcısı ve The Last of Us’ta baş tasarımcı olarak görev yaptı.

That’s No Moon’un başında, daha önce 13 yılını PlayStation’da Görsel Sanatlar Servis Grubu başkanı olarak geçiren kurucu ortak ve CEO Michael Mumbauer bulunuyor.

Stüdyonun diğer iki kurucu ortağı, baş strateji sorumlusu Tina Kowalewski ve baş işletme görevlisi Nick Kononelos. Kowalewski yer alıyor. Daha önce Journey, God of War: Ghost of Sparta ve Twisted Metal gibi oyunların geliştirilmesini Santa Monica Studio’da ürün geliştirme direktörü olarak yönetirken, Kononelos ise EA’da Need for Speed ​​ve Madden NFL gibi seriler üzerinde çalışan kıdemli geliştirme direktörüydü.

Şirket 100 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Stüdyo, Crossfire serisinin yaratıcısı olan Güney Koreli geliştirici ve yayıncı Smilegate’den 100 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu cidden devasa bir yatırım.

That’s No Moon’un ilk projesi AAA tek oyunculu, hikaye odaklı, TPS aksiyon-macera oyunu olacak. Smilegate’in iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Harold Kim, GamesIndustry.biz’e “çok olumlu bir hikaye anlatacak, canlandırıcı bir mesaj verecek ama aynı zamanda çok düşündürücü olacak” dedi.

Yaklaşık altı aydır faaliyet gösteren stüdyo şu anda yaklaşık 40 çalışanla beraber hizmet etmekte ancak 2022 yılına kadar 100 çalışan sayısına ulaşmayı planlıyor.

Ve web sitesi, çapraz medya emelleri olduğunu doğruluyor. “Ayrıca anlattığımız hikayelerin herhangi bir medya ile sınırlandırılmaması gerektiğine inanıyoruz” diyor. “Oyunlarımızda başlayan, ancak sonunda çizgisel medyaya (bu ister TV, ister film veya daha fazlası olsun) genişleyecek karakterler ve dünyalar yaratmak istiyoruz.

“Bunu başarmak için Los Angeles’ta, güvenli olduğunda ekibimize ev sahipliği yapacak özel, şirket içi bir sanal prodüksiyon aşamasına sahip son teknoloji bir stüdyo inşa ediyoruz. Los Angeles’taki stüdyomuzun yanı sıra San Diego merkezli ekip üyelerimiz ve ülke çapında uzaktan çalışan personelimiz var.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.