EA, MOBA oyun sektörüne Dawngate ile adım atıyor!

EA, MOBA oyun sektörüne Dawngate ile adım atıyor!

EA'nın MOBA oyunu Dawngate hakkında ilk bilgiler.

Bir zaman önce her firma MMO çıkarırdı ve büyük kazançlar elde ederdi. Şimdi devir değişti ve MMO’ların yerini MOBA‘lar aldı. EA‘de yeni trende ayak uydurdu ve Dawngate adlı MOBA oyunun beta kayıtlarını başlattı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_dawngate_1EA’nın MOBA oyunu olacak Dawngate’in Waystone Games adlı yeni bir stüdyo tarafından hazırlandığı duyuruldu. “Tepeden tırnağa tanıdık görünmek ve hissetmek için tasarlanıyor…” diyerek lanse edilen oyun diğer MOBA’lardan farklı olacağa benziyor.

Elimizde bulunan kısıtlı bilgilere göre sevdiğimiz şampiyonlarımızı istediğimiz rollerde şekillendirebileceğiz. Bu aynı karakterle istersek “carry”, istersek de “support” oynayabileceğimiz anlamına geliyor. Ama bu sistemin oyuna nasıl aktarılacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Diğer ve son farklılık ise çoğu MOBA’nın eksik yönü olarak gösterilen hikaye ve senaryo örgüsünün Dawngate’de gitgide gelişen bir şekilde bulunacak olması. Buda oyun çıktıktan sonra şampiyonlarımızın hikayelerini yavaş yavaş öğrenebileceğimiz anlamına geliyor.

Merakla beklemeye koyulduğumuz Dawngate’in çıkış tarihi ve beta başllangıcı hakkında bilgi olmasa da betasına buradan kayıt olabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.