EA, oyunlarında ganimet kutuları sunmaya devam edecek

EA, oyunlarında ganimet kutuları sunmaya devam edecek

Ganimet kutuları baştan tasarlanarak oyunu büyük ölçüde etkilemeyecek bir hale getirilecek.

Star Wars: Battlefront 2’nin çıkış yapması ile birlikte ganimet kutularına dair tartışmalar alevlenmiş ve oyuncuları ikiye bölmeye kadar gitmişti. EA tarafından düzenlenen yatırımcı toplantısında yalnızca finansal bilgiler ve çıkış yapacak oyunlar değil ganimet kutuları da konuşuldu. Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre, ganimet kutuları oyunlarda bulunmaya devam edecek.

EA Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands oyununa ganimet kutuları ekleniyor

Ganimet kutuları yalnızca Electronic Arts oyunlarında değil, Ubisoft gibi diğer büyük yapımcıların oyunlarında da karşımıza çıkıyor. Bazı ülkeler tarafından kumar aracı olarak sayılmaya başlanan ganimet kutuları, oyuncuların kurtulamayacağı bir hal alacak gibi görünüyor. Şirketlerin olumlu olarak göstermeye çalıştığı bu oyun içi unsurlara dair Electronic Arts cephesinden yeni bir açıklama geldi.

EA CEO’su Andrew Wilson, “Ganimet kutularını sunmaya devam edeceğiz. Her zaman oyuncularımızın iyiliğini düşünüyoruz. Bu sebepten, ganimet kutusu tarzındaki deneyimleri daha şeffaf ve daha dengeli hale getirmek için uğraşıyoruz.” şeklindeki açıklamasıyla ganimet kutularına dair bakış açılarını pekiştirmiş oldu.

Açıklamalarına ganimet kutularının kumar unsuru olduğuna dair iddiaları reddederek devam eden CEO, bu konuda değerlendirmelerde bulundu. Andrew Wilson’un değerlendirmelerine göre, EA dünya çapındaki düzenlemelere ve yasalara uyum sağlamak için gereken tüm çabayı gösteriyor. Bu kutulardan çıkan eşyaların ise, oyun içi ögeler olduğu ve bir para birimi gibi kullanılamayacağını da belirtiyor.

EA, tüm tepkilere rağmen niçin kutulardan vazgeçmiyor?

Şirketin geçtiğimiz gün açıkladığı dördüncü çeyrek finansal raporunda, %17’lik bir büyüme kaydedildiği görülebiliyordu. Bu konu hakkında sizlerle paylaştığımız yazımızda, oyun içi içeriklerin Electronic Arts’a getirisinden de bahsetmiştik. Neredeyse satışlar kadar etkili bir gelir sağlayan oyun içi satın alma işlemleri, şirketler için feda edilebilir unsurlar değil. Oyuncular ne kadar tepki gösterirse göstersin, ganimet kutularından vazgeçilmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın