Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 05.03.2021

EA, futbolcu Ian Wright’ı ırkçılık yaparak taciz eden 18 yaşındaki FIFA oyuncusunu, ömür boyu oyundan yasakladı. 18 yaşındaki genç, bu hafta Ian Wright yüzünden zaten mahkemeye çıkmıştı. Electronic Arts, mahkemenin sonlanmasıyla beraber bu oyuncuyu FIFA’dan ömür boyu yasakladı. Şu an için başka bir ceza almayan genç, olaydan çok ucuz şekilde yırttı. Ian Wright, durumdan dolayı üzgün olduğunu belirtirken, yapımcı firmadan da bir açıklama geldi.

EA Ian Wright’a ırkçılık yapan FIFA oyuncusunu oyundan ömür boyu yasakladı

İsterseniz, olayın detaylarını anlatalım. 18 yaşındaki  Patrick O’Brien, geçen sene FIFA Ultimate Team oynarken bir maçı kaybetti. Ancak, maçı kaybederken Ian Wright’ın ikonik kartını kullanıyordu. Sinirlerine hakim olamayan genç, çok saçma ve bir o kadar da şaşılmayacak bir hareket yaptı. Şaşılmayacak diyoruz çünkü bu tarz şeyler, hem futbol hem de oyun dünyasında bol bol yaşanıyor. Hele bir de konu, hem futbol hem oyun olunca, adeta ateşle barut bir araya geliyor. Patrick O’Brien da yenilgisinin acısını Ian Wright’tan çıkarmış.

Genç, Mayıs 2020 tarihinde Instagram üzerinden futbolcuya küfür ve hakaret dolu 20 adet mesaj yollamış. Mesajlarının çoğunun içeriği, küfür ve ırkçı hakaretlermiş. Olay, hemen yargıya taşınmış ve Patrick O’Brien, özür dilemek zorunda kalmış. Karşılık olarak, futbolcu da Twitter üzerinden üzgün olduğunu belirten bir Tweet atmış. Yapımcı firma, ırkçılığın kesinlikle son bulmasını dilediği bir açıklama yaparak, ırkçı oyuncunun FIFA’dan ömür boyu yasaklandığını söylemiş. Durumdan mağdur olan futbolcu, gencin üzerine daha fazla gitmeyerek kısa bir açıklama yapmakla yetinmiş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.