Menü
https://leadergamer.com.tr/ps4-pro-fifa-18-paketi/
Ea , frostbite 29 Temmuz 2017 21:50

EA, yeni bir Frostbite motoru hakkında konuştu

EA şirketi, kullandığı Frostbite oyun motoruna olan memnuniyetinden de bahsetti.


EA şirketinin CEO koltuğunda oturan Andrew Wilson, şirketin yatırımcılarıyla yaptığı en son finansal kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, Frostbite oyun motoruna olan güveninden ve diğer oyun motorlarına göre daha hızlı atılımlar yaptığını dile getirdi. Toplantı sırasında, “Yeni bir Frostbite versiyonu gelecek mi?” sorularına cevap vermeyen Andrew Wilson, şimdilik bütün ekibin sadece Frostbite motoruna yöneldiğini ve sürekli yenilendiğini söyledi. Oyun motoruna, fizik açısından , animasyon açısından ve görsel sadakat açısından sürekli yatırım yapan farklı konumlarda bir çok ekiplerinin olduğunuda belirtti. Bunlara kanıt olarak da FIFA , Madden, Longshot ve Star Wars Battlefront II oyunlarında yaptıkları fizik bakımından ve grafik bakımından gelişmelerinden bahsetti. Bu gelişimin bu kadar hızlı olmasının arkasında bir platform üzerinde binlerce düzine ekip olduğunu ve bu gelişimin tamamını bir arada tutan çekirdek bir ekip olduğunu da ekledi.

EA Frostbite

Bu nedenle, tek bir temel motora geçme stratejilerinden çok memnun olduklarını, motoru sadece eğlendirici ve sürükleyici oyunlar yapmak değilde, olduğundan daha yenilikçi şeyler üretmek için kullandıklarını ve bu şekilde Frostbite motorunun gücünü daha da iyi gördüklerini belirtti. Görünüşe bakılırsa EA, gelecekte gerçekten sağlam oynanışa sahip ve yüksek grafikli yapımlarla karşımıza çıkacağa benziyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer sadece en iyi PlayStation 4 oyunlarını görmek istiyorsanız, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımız mutlaka ilginizi çekecektir. Eğer tüm bu oyunları oynayacak bir televizyon arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız işinizi görecektir. Daha genel kullanım amaçlı bir televizyon arıyorsanız da, en iyi oyun televizyonları başlıklı bir yazımız bulunmakta.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Karahan Kirişçi Editör