EA cephesinden gelen açıklamalara göre FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir

EA cephesinden gelen açıklamalara göre FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir

EA umuyoruz ki bu yönde güzel bir adım atar. En azından 2 senede 1 kez yeni bir FIFA oyunu görmek daha güzel olabilir.

Her sene düzenli olarak karşımıza çıkan birçok video oyunu var. Mesela Call of Duty serisi, mesela FIFA, NBA, Madden veya WWE gibi spor oyunu serileri. İşte bu spor oyunları serilerine en çok sahip olan şirketlerden bir tanesi de b. Bu şirket, her sene sürekli olarak birçok spor oyunu piyasaya sürüyor ve bu oyunlardan en popüleri FIFA serisi. EA şirketinin CEO koltuğunda oturan Andrew Wilson’ın yeni açıklamalarına göreyse FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA cephesinden gelen açıklamalara göre FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir

Andrew Wilson bu konuda öncelikle yeni oyun tiplerini örnek gösterdi. Bu oyun tipleri tabii ki Game as a Service denen tipler. Bu tipe örnek olarak Overwatch oyununu veya Destiny serisini örnek gösterebiliriz. Bu oyunlardan her sene 1 adet çıkmıyor. Onun yerine belirli zamanlarda, genelde 1 senede 4 adet olmak üzere geniş çaplı güncellemeler veya ek paketler çıkartılıyor. Kısa bir süredir birçok video oyunu Game as a Service modeline geçmeye çalışıyor. Mesela en güncel örnek olarak Assassin’s Creed Origins bile gösterilebilir. Fakat bu tip oyunlardan ziyade spor oyunları Game as a Service modeline çok daha uyuyor. EA de bunu görmüş olacak ki, gelecekte böyle bir ihtimalin olduğunu belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şu an EA cephesinde bulunan mobil Madden oyunu 3 senedir satışta ve her sene gelen büyük güncellemeler ile oyun ayakta tutuluyor. EA, yaptığı açıklamalarda bu oyunu da örnek gösterdi. Kim bilir, belki de önümüzdeki seneden itibaren 2 veya 3 senede sadece 1 kez çıkan FIFA oyunları görürüz. Darısı diğer tüm spor oyunlarının başına.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme. Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.