Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Batuhan Bolat, Editör Yazım tarihi: 28.02.2021

Electronic Arts, son günlerde üzerinde çalıştığı oyunları iptal etme haberleri ile gündeme geliyor. Maalesef, bunlara bir yenisi daha eklendi. Electronic Arts, stüdyolarından biri olan Motive Studios’un üzerinde çalıştığı ve Project Gaia olarak isimlendirdiği projesini iptal etti. Electronic Arts yöneticileri, mevcut projeleri gözden geçiriyor gibi duruyor. Çünkü yakın zamanda Anthem Next projesi de iptal edilmişti.

Kod adı Project Gaia olan projenin iptal sebebi ne?

İptalin arkasındaki sebep bütçeyle alakalı. Project Gaia kod adı verilen ve 2015’ten bu yana üzerinde çalışıldığı söylenen oyun, Assassin’s Creed veya Batman serisi gibi bir aksiyon oyunu olması amaçlanıyordu. Hatta EA stüdyoları yöneticisi Patrick Söderlund, IGN’ye verdiği bir röportajında devasa oyun projeleri üzerinde çalıştıklarını ve piyasaya sürmek istediklerini söylemişti. Bu projelerden ikisi Motive Studios’un Project Gaia kod adlı oyunu ve Bioware’in Anthem 2.0’ıydı.

Oyun hiçbir zaman resmi olarak açıklanmadı ancak o zamanlar baş stüdyo görevlisiydi ancak artık görevinde olmayan Patrick Söderlund ve EA ekibinin baş finans sorumlusu olan Blake Jorgensen gibi üst düzey EA yöneticileri basın açıklamalarında bulunmuştu. Projede başlangıçta Assassin’s Creed serisinin yaratıcılarından olan Jade Raymond ile çalışılmış, ancak 2018’de geliştirici ekip Google’a katıldığı için şirketten ayrılmak durumunda kalmıştı. Project Gaia, yaklaşık altı yıldır geliştirme aşamasındaydı ancak Motive Studios’ta meydana gelen bazı sorunlar nedeniyle oyunun geliştirilmesine bir süre ara verilmiş, ardından 2018’de yeniden başlatılmıştı. Görünen o ki EA, bu projeden elini ayağını çekti ve kaynaklarını daha farklı projelere harcamak istiyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.