Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.04.2021

En sonunda yolda olan yeni Battlefield oyunlarından ses geldi. EA ekibi tarafından yolda olan yeni Battlefield oyunları hakkında bilgiler verildi. Evet, oyun değil oyunlar. Zira yapılan açıklamalardan bir tanesi alıştığımız Battlefield oyunlarından bahsederken, bir diğeri de mobil bir oyundan söz ediyor. Mobil oyun da 2022 yılında gelecek. Bu açıklamalar, DICE Genel Müdürü olan Oskar Gabrielson tarafından geldi.

EA ekibinin yeni Battlefield oyunları hakkında ne söylendi?

Oskar Gabrielson, “Herkesin bu yıl Battlefield ’ı bekleyen gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi beklediğini biliyorum ve önümüzdeki aylarda ÇOK şey paylaşacağımızın sözünü verebilirim. Yeni nesil Battlefield ’ı duyurmadan önce hazırlık yapmaya devam ediyoruz ve bunu hepinize göstermek için sabırsızlanıyoruz. Ancak şu anda sizinle paylaşmak istediğimiz birkaç şey var. Öncelikle bu Yılbaşı dönemi için konsol ve PC oyunu üzerinde bugüne kadarki en büyük Battlefield geliştirme ekibiyle birlikte büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Öte yandan mobil cihazlar hakkında çok heyecan verici bir gelişme sizi bekliyor!” diyerek söze girdi.

Ardından ise, “2021, DICE için heyecan verici bir yıl oluyor. Electronic Arts’ın dünya çapındaki geliştirme stüdyolarıyla birlikte konsol ve PC için bugüne kadarki en büyük ekiple Battlefield oyunu üzerinde çalışıyoruz. Criterion ve DICE LA’deki dostlarımızla birlikte ortak bir oyun vizyonuyla iş birliği yaparken, Gothenburg’daki ekibimiz oyunun teknolojisini bir üst seviyeye taşıyor. Hep birlikte 2021’in ilerleyen dönemlerinde dudak uçuklatacak bir deneyim hazırlıyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

Bizleri en çok umutlandıran kısım ise, “Şu anda günlük oyun testi modundayız: düzenleme, dengeleme ve mümkün olan en iyi Battlefield oyununu yapma. Bunun cesur bir adım olduğunu söyleyebilirim. Battlefield ’da sevdiğimiz her şeyi içeriyor ve tüm bunları bir üst seviyeye çıkarıyor. Destansı ölçekte. Topyekün savaş. Çılgın, beklenmeyen anlar. Çığır açan yıkım. Her zamankinden daha fazla oyuncu ve daha büyük bir kaos ile devasa savaşlar. Tüm bunlar yeni nesil konsollar ve PC’ler ile canlandırılıyor.” açıklamaları oldu. Şu anda test aşamasında olması, yakında bizlerle olacağı anlamına geliyor. Zaten, tanıtımın çok yakında olacağına da yine bu açıklamalarda değinildi.

Mobil oyun hakkında neler söylendi?

Haberimizin başında da söylediğimiz gibi, yolda olan mobil Battlefield oyunu hakkında da bilgi verildi. Oskar Gabrielson, “Vizyonumuzda her zaman Battlefield ’ı daha fazla platforma getirme fikri bulunuyordu. Bu nedenle, yıllar süren prototip aşamasının ardından, Industrial Toys’daki dostlarımızın, topyekün savaşı 2022’de akıllı telefonlara ve tabletlere getirecek bir Battlefield oyunu için DICE ekibiyle sıkı bir çalışma yürüttüğünü büyük bir mutlulukla duyurmak istiyorum. Unutmayın, bu bağımsız bir oyun olacak. Konsol ve PC için yaptığımızdan tamamen farklı ve mobil platforma özel olarak tasarlanan bir oyun. Her yerde Battlefield oynama fikrini gerçekleştirecek, tam gelişmiş ve beceri temelli bir deneyim olmak üzere iToys tarafından sıfırdan yapılıyor. Bu mobil oyun önümüzdeki yılki lansmanı öncesinde şimdi test dönemine giriyor ve ayrıntıları yakında paylaşacağız.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.