EA bağımsız yapımcılara beklediğinizden çok daha iyi davranıyor

EA bağımsız yapımcılara beklediğinizden çok daha iyi davranıyor

A Way Out yönetmeni Josef Fares, bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ganimet kutuları ve oyunculara karşı hamleleri sebebiyle sevilmeyen EA, birlikte çalıştığı insanlara beklediğinizden çok daha iyi davranıyor. A Way Out oyununun yönetmeni Josef Fares, bu konuda açıklamalar yaparak bizleri oldukça şaşırttı. Yönetmenin söylemlerine göre, şirket bağımsız yapımcıların gelirin tamamını almasına izin veriyor ve serbest yönetim anlayışı sağlıyor. EA’in son dönemdeki hamlelerini yanlış yorumlamış olabilir miyiz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Unravel Two inceleme

EA, Star Wars Battlefront 2 ile ilgili gelişmelerin ardından kötü bir şöhrete sahip olmuş ve oyuncular tarafından eleştirilen bir şirket haline gelmişti. Josef Fares, her yayımcının bu tür dönemlerden geçebileceğini ve bu sektörde duruma alışık olunduğunu belirtiyor. A Way Out yönetmeni, “Microsoft, Nintendo, kim olduğu umurumda değil. Eğer bu sektörde insanlar her zaman bir şeylerin üzerine atlıyor. Hepsi saçmalık. Umursamamız gereken tek şey ise iyi oyunlar yapmak olmalı.” şeklindeki ifadesi ile bu konudaki görüşlerini özetliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sorun EA’de mi yoksa düşünce anlayışının mı değişmesi gerekiyor?

Fares’a göre, düzgün ifadelerle iletişim kurulduğu takdirde her şey herkes için daha kolay oluyor. Örneğin ganimet kutuları ile ilgili durumlarda insanların gerçek bir tepki göstermek yerine sadece itiraz etmesi, yayımcıların işini her şeyi yoluna koymak konusunda hiç kolaylaştırmıyor. VG247 ile konuşan Josef Fares, EA ile yazışmalarını insanlar ile paylaştığı takdirde herkesin ağzının açık kalacağını da sözlerine ekliyor. Kötü şöhrete sahip bir şirketin, A Way Out’un arkasındaki ismi bu kadar etkileyebilmiş olması oldukça güven tazeleyici bir durum.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.