Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 09.05.2018

Çevrimiçi çok oyunculu co-op rol yapma oyunu Anthem ile 2017 E3’te yayınlanan 1 dakikalık fragmanda tanışmıştık. Ardından gelen oynanış videosu oyuncuları heyecanlandırmaya yetmişti. Şimdi ise, Electronic Arts tarafından düzenlenen yatırımcı toplantısında oyun ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Anthem EA Electronic Arts

EA CEO’su Andrew Wilson 2018 yılı 4. çeyreği hakkındaki açıklamalarında Battlefield 5 dışında yeni çıkacak göz kamaştırıcı manzaralara sahip açık dünya oyunu Anthem hakkında da konuştu.

Wilson Anthem hakkında neler dedi?

EA CEO’su Andrew Wilson geliştiriciliğini Mass Effect ve Dragon Age serilerinden tanıdığımız Bioware’in yaptığı Anthem’ın, geniş bir oyuncu kitlesine hitap edeceğini belirtti. Co-op oynanış stili ile dinamik tutulacak hikaye göz kamaştırıcı manzaralarla ve figür tasarımları ile desteklenecek.

Wilson, oyunun erken erişimle oyunculara sunulduktan sonra oyuncuların geri dönütlerine göre şekilleeceğini ve geliştirileceğini belirtti. EA CEO’su, amaçlarının oyuncuları oyunun topluluğu içerisinde etkin bireyler haline getirmek olduğunu söyledi. Bu tür bir yaklaşım, oyuna gelecekte çıkacak içerik güncellemelerinin nasıl şekillendireceğine de bir ipucu olabilir.

Andrew Wilson aynı zamanda oyunun bir seri şeklinde devam edeceğini bildirdi. Ancak amaçlarının oyunu uzun yıllar oyuncular için çekici kılmak olduğunu belirtti. Ek olarak, oyunun ilk olarak PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkacağını duyurdu ve satış sayılarının bu platformlarda 130 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Nintendo Switch’e de yayınlanacak olan oyunun, bu platformda 30 milyonu aşacak sayılara ulaşacağını tahmin ediyor. Diğer yandan oyunun PC platformunda bahsedilen diğer platformlar kadar ilgi çekmeyeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.