EA, 14 milyon Star Wars Battlefront II satmayı planlıyor

EA, 14 milyon Star Wars Battlefront II satmayı planlıyor

Acaba şirket, istediği rakama ulaşabilecek mi?

EA cephesi, 2017 ve 2018 senesi için çılgın bir hazırlıkta şu an. FIFA 18, NBA Live 18, UFC 3, yeni Need for Speed oyunu ve tabii ki Star Wars Battlefront II, EA cephesi tarafından piyasaya sürülecek olan oyunlardan sadece bazıları. Şirketin eli güçlü olunca, reklamlar da yerinde gidince, beklentiler de yükseliyor. Buna bağlı olarak, şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre EA, 14 milyon Star Wars Battlefront 2 satmayı planlıyor. Daha doğrusu, ilk adımda 14 milyon adet oyunun dağıtılması planlanıyor, ardından da tüm bunların satılması planlanıyor. Sonuçta, satılmayacak kadar oyunu üretmek, pek de büyük bir başarı olmaz, değil mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Star Wars Battlefront 2 ea

Tabii bahsettiğimiz bu rakam, oyunun çıkış tarihi ile, oyunun çıkacağı finansal yıl içerisindeki dağıtımlar için geçerli. Yani şirket, Mart 2018 tarihine kadar 14 milyon adet dağıtım yapmayı planlıyor. İşin içine dijital satışlar da girince, satış rakamlarının bayağı yüksek olacağı tahmin ediliyor. Malum, Star Wars Battlefront 2 bu sefer birçok oyuncunun isteğini karşılamaya çalışacak. Oyunda hem senaryo modu, hem eşli oyuncu modu, hem de çoklu oyuncu modu olacak. Ayrıca oyun, komple Star Wars evrenini ele alacak. Birçok farklı evrenden haritalar ve karakterler bulunacak. Bu yüzden satış rakamlarını yüksekte tutmak istemeleri, gayet normal EA cephesi için.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.