Menü
https://leadergamer.com.tr/guitar-heronun-secimi-aciklandi/
Sims 3 3 Mayıs 2010 23:30

EA’den Sims 3 Açıklaması

EA’in Çok Satan Serisinin Ödüllü Oynanış ve Teknolojisi, Platformlara Özel Yepyeni Özelliklerle Birlikte Ev ve El Konsolu Oyuncuları İçin Geliyor Electronic Arts Inc.’in (NASDAQ: ERTS) […]


EA’in Çok Satan Serisinin Ödüllü Oynanış ve Teknolojisi, Platformlara Özel Yepyeni Özelliklerle Birlikte Ev ve El Konsolu Oyuncuları İçin Geliyor

Electronic Arts Inc.’in (NASDAQ: ERTS) EA Play markası bugün The Sims™ 3’ün PlayStation® 3 bilgisayar eğlence sistemi, Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, Wii™ ve Nintendo DS™ için geliştirilmekte olduğunu ve sonbahar aylarında piyasada olacağını duyurdu. Geçen yaz PC/Mac için çıkan The Sims 3 milyonlarca oyuncuya ulaşmış ve EA tarihinin en iyi PC açılışı unvanını ele geçirerek 2009’da en çok satan PC oyunu olmuştu*. Devrim yaratan The Sims serisi, ivmesini kaybetmeden sürekli artan hayran kitlesiyle dünya çapında kültürel bir olay haline gelmeyi başarmıştı.

“Oyunculara The Sims serisi için mümkün olan en iyi ev ve el konsolu oyununu hazırlamak üzere çalışıyoruz, oyunculara seçtikleri platforma özel benzersiz deneyimler sunacağımız için son derece heyecanlıyız,” diyor EA Baş Yapımcısı Sam Player. “Eşsiz kişilik özellikleri sistemi, canlı mahalleler, yaşam tutkuları, sınırsız özelleştirme imkanlarının yanı sıra The Sims 3’e her platforma özel yenilikler ekleyerek daha fazla kontrol, yaratıcılık ve bağlanabilirlik sunacağız.”

Ev ve el konsolları için hazırlanan The Sims 3’te oyuncular kendilerine has kişilikleri olan Sim’ler yaratabilecek ve isteklerini yerine getirmeye veya getirmemeye çalışacak ve canlı mahallelerde hayatlarını kontrol edecekler. Oyuncular “Karma Güçleri” açarak Sim’leri üzerinde kullanabilecek ve böylece hayatları üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olacaklar. Oyuncular Sim’lerinin daha “şanslı” olmasını sağlayabilecek, “anında güzellik” ile ödüllendirebilecek veya şeytana uyup onları “büyük başarısızlıkla” cezalandırabilecekler. Ancak oyuncular bu güçleri dikkatli kullanmak zorunda olacaklar, çünkü karma geri tepebilecek ve ortaya beklenmedik sonuçlar çıkabilecek.

Zengin ve eğlenceli oynanışa PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında bulunan entegre değişim sistemi eşlik edecek ve oyuncular oyundan çıkmalarına gerek olmadan dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla tasarımlarını ve yaratımlarını paylaşabilecekler.** Kısa ve uzun vadeli hedeflere ulaşmaya çalışacak oyuncular bunun sonucunda çeşitli ödüller kazanacak, başarılarını Facebook üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.**

Wii versiyonuna özel olarak oyuncular benzersiz sakinleri, kişilik özellikleri, kariyerleri ve yaşam dilekleriyle yepyeni bir sahil şehrini oynayabilecekler. İlk kez oyuncular yeni “Yaşam Anları” modunda ödüller kazanmak için arkadaşlarıyla kafa kafaya oyunlar oynayabilecekler. Ayrıca oyuncular bir çok maceraya atılabilecek ve şehri keşfedip içindeki gizleri ortaya çıkarabilecekler.

Nintendo DS’de oyuncular kalemlerini kullanarak Sim’lerini evlerini inşa edebilecek, dekor eşyalarından dokularına kadar her şeyi kişiselleştirebilecekler. Oyuncular kalem sayesinde bir el konsolu oyunundaki en kapsamlı Sim Yaratma modunda Sim’lerin yüz özelliklerini değiştirebilecek, saç stili ve rengi seçebilecek ve kişiliklerini belirleyebilecekler. Hikaye Modunda ise oyuncular bir ailedeki birden çok sayıdaki Sim’i kontrol edecek ve yaşamlarının özel anlarının keyfini çıkarabilecekler. Nintendo DS’de ilk defa oyuncular Sim’leri ile çeşitli mücadeleleri tamamlayarak yeni eşyalar, binalar ve anıtlar açabilecekler.

“The Sims serisi’ oyuncuların hayal gücüne, anlaşılır oyun mekaniklerine ve espri anlayışına yoğunlaşarak herkese hitap eden çehresiyle tüm zamanların en başarılı video oyunlarından biri olmaya devam ediyor,” diyor The Sims Studio Genel Müdürü Scott Evans. “Bu temeli kullanıp oyunumuzu daha da ödüllendirici ve kapsamlı hale getiren özellikler ekliyoruz. Ekibin ortaya çıkardığı oyunla inanılmaz gurur duyuyorum ve Karma Güçleri gibi heyecan verici özellikleri oyuncuların ellerine bırakmak için sabırsızlanıyorum.”

PlayStation 3, Xbox 360, Wii ve Nintendo DS için The Sims 3, The Sims Studio tarafından geliştiriliyor. The Sims 3 hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.TheSims3.com adresini ziyaret edin. The Sims 3 ayrıca PC, Mac, iPhone®, iPod touch® ve mobil cihazlar için de mevcuttur.

Gökhan GIRGIN Editör