Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Microsoft E3 2018 sunumunda Japon oyun yapımcıları da olacak

Microsoft E3 2018 sunumunda Japon oyun yapımcıları da olacak

Konferans sırasında önceki yıllara kıyasla daha çok JRPG göreceğiz.

E3 2018 yaklaşıyor ve yaklaştıkça da detaylar artıyor. Bu seferki detay ise Microsoft kanadından geldi. Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden bir soru cevap etkiliği yapan Phil Spencer, bir kullanıcının “Bu sene sahnede JRPG görecek miyiz?” sorusuna şu an itibarıyla evet cevabını verdi. Bu cevabın Xbox platformu için oldukça değerli olduğunu söylemeden geçmememiz gerekiyor.

Microsoft E3

Phil, verdiği cevapta geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Japon yayımcılarını sahnede olmaları için destekleyeceklerini belirtti. Japon oyun yayımcılarının kendileri için önemli olduğuna değindi. Konu ile alakalı başka bir şey yazılmadı ancak başka bir yazımızda bahsettiğimiz gibi, Xbox’ın Japon oyunlarına olan ilgisinin artması platform için önemli bir adım. JRPG’lerin dünyaya açılması konusunda son dönemde PlayStation platformu önemli bir rol oynadı. Xbox’ın da bu görevi üstlenmesi, bir çok oyuncuya bambaşka dünyaların kapılarının açılması ve rekabetin artması demek olacak.

Spencer, bu hafta yaptığı bir diğer paylaşımda da bu seneki Xbox sunumunun geçen seneden biraz daha farklı olacağını yazdı.

Microsoft, E3 2018 sırasında muhtemelen bir battle royale oyunu tanıtmayacak.

Battle Royale oyunları ile alakalı gelen bir soruya Spencer şu cevabı verdi: ” Şu anda milyonlar battle royale oyunlarını oynuyor. Sadece başkaları battle royale oyunları yaptı diye bende bir tane yapmak istemiyorum. Zaten piyasada Fornite ve PUBG gibi büyük oyunlar var. Bunun yanı sıra bazı kaliteli yapımcılar tarafından da farklı varyasyonlar yapılıyor. Tek oyunculu kitleye özel bir şey bulamazsak, battle royale o zaman bir seçenek olur.” Geçen seneki sunumu ile oyuncuları pek de tatmin edemeyen Microsoft’tan bu sene daha başarılı bir sunum bekleniyor. E3 2018 ve Microsoft sunumu ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizi bir diğer yazımıza davet ediyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın