E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar

E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar

Eğer bu oyunları E3 2017 sırasında görürsek, mutluluktan havalara uçarız herhalde.

E3 2017 etkinliği yaklaşıyor yavaş yavaş. Video oyunu marketinin en büyük etkinliklerinden bir tanesi olarak gösterilen E3, bu seneki etkinliğini de aynı tarihlerde, yani 13 Haziran 2017 ile 15 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenleyecek. Bu etkinlik sırasında, Sony ve Microsoft gibi büyük firmalardan yeni oyun duyuruları, konsol duyuruları alabileceğiz. Yeni duyurular haricinde, halihazırda duyurulmuş olan oyunlar için yeni bilgiler de elde edebileceğiz. İşte tam da bu sebepten ötürü, E3 2017 etkinliği çok büyük bir merakla bekleniyor oyuncular tarafından.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bizler de birer oyuncuyuz ve biz de gerçekten çok büyük bir merakla bekliyoruz bu etkinliği. Ayrıca, bu etkinlik sırasında görmeyi planladığımız, görmeyi umduğumuz bazı oyunlar da var. İşte bu yazımızda da, görmeyi umduğumuz oyunları sizlerle paylaşacağız. Yazımızın ardından, sizlerin de yorumlarını bekliyor olacağız. Siz, bu etkinlik sırasında hangi oyunları görmeyi, hangi duyurulara şahit olmak istiyorsunuz?

E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar

Red Dead Redemption 2

Eğer Rockstar Games, henüz Red Dead Redemption 2 oyununu duyurmamış olsaydı, büyük bir ihtimalle Red Dead Redemption 2 yerine Grand Theft Auto VI veya Grand Theft Auto V için senaryo ek paketi yazacaktık. Fakat Red Dead Redemption 2 varken, Rockstar Games ekibinin bir Grand Theft Auto oyunu duyuracağını sanmıyoruz. Zaten Red Dead Redemption 2 oyununu da çok büyük bir merakla bekliyoruz. Bu yüzden, E3 2017 sırasında bir çıkış tarihi ve mümkünse oynanış videosu görmeyi diliyoruz.

South Park: The Fractured But Whole

E3 2016 sırasında duyurulan South Park: The Fractured But Whole, aslında bu güne kadar çoktan çıkmış olması gerekiyordu fakat oyun, sayısız erteleme aldı. Bu yüzden gözlerimiz, E3 2017 etkinliğine çevrildi. Bu etkinlik sırasında South Park: The Fractured But Whole için artık net bir çıkış tarihi almayı diliyoruz, tekrar da bir ertelenme haberi duymak istemiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Detroit: Become Human

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls, çok severek oynadığım iki oyundu ve bu iki oyunu geliştiren ekip, şimdi Detroit: Become Human oyununu geliştiriyor. Fakat ortada kötü bir durum var: Detroit: Become Human için herhangi bir çıkış tarihi verilmedi. 2017 senesinin başlarında, oyunun senaryo yazımının bittiğini duymuştuk. Bu yüzden geliştirici ekip, kendisini bir çıkış tarihi açıklamak için hazır hissediyor olabilir. Hele bir de o çıkış tarihi 2017 olursa, mutluluktan havalara uçacağız sanırım.

God of War

Yeni God of War oyunu, geçen senenin E3 etkinliğinde duyurulmuştu ve ortalama bir uzunlukta demo görüntüleri izlemiştik. Elimizde ne çıkış tarihi vardı, ne de başka bir şey. Zaten o günden, bu güne kadar da öyle somut bir şey elde edemedik. Umuyoruz ki bu E3 2017 sırasında yeni God of War görüntüleri görebiliriz ve makul bir çıkış tarihi alabiliriz. Bu çıkış tarihinin 2017 olacağını pek düşünmüyoruz fakat 2018 olursa, sanıyorum ki en uygunu olacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Death Stranding

Sony ve Hideo Kojima, geçen sene güçlerini birleştirdi ve ortaya Death Stranding çıktı. Death Stranding hakkında bu güne kadar sadece 2 tane video gördük ki, bu videolardan ilki tamamen oyunu yansıtmıyordu bile. Oyunu yansıtmayan bu video, ilk duyuru videosuydu. Ayrıca aldığımız bu iki video da oynanış değil, sinematik görüntüleri idi. Açıkçası bu sene de bir oynanış videosu göreceğimizi sanmıyoruz fakat en azından bir çıkış tarihi çok güzel olabilirdi Death Stranding için. Hatta üçüncü bir sinematik video daha.

The Last of Us Part II

PlayStation Experience 2016 etkinliği sırasında, ortalama uzunlukta bir video ile duyurulan The Last of Us Part II, henüz çok erken bir geliştirilme sürecinde. Bu yüzden E3 2017 etkinliğinde bu oyunun olacağını düşünmüyoruz. Fakat Sony, bir sürpriz yapıp, bu oyunu da kendi şovuna bir şekilde dahil ederse, oldukça güzel olacaktır. Çıkış tarihi veya oynanış görüntüleri beklemiyoruz The Last of Us Part II için. Henüz erken. Fakat yeni bilgiler, belki kısa bir sinematik alabiliriz.

Call of Duty: WWII

Seneler sonra, ilk defa bir Call of Duty oyunu için heyecanlandık ve gerçekten bu oyunun çoklu oyuncu modu tanıtımı ve zombi modu gösterimi için bekleyemiyoruz. Bu oyunun, E3 2017 sırasında çoklu oyuncu modunun gösterileceği şu an kesin. Bir süredir uzaya yolculuk ettiğimiz bu serinin, İkinci Dünya Savaşı teması nasıl olacak, gerçekten çok merak ediyoruz.

Destiny 2

İlk Destiny oyunu, başlarda büyük bir hayal kırıklığı idi fakat zaman geçtikçe ve tabii ki paralar ödendikçe, oyun düzeldi ve oynanılabilir bir hal aldı. Umuyoruz ki Activision, ilk oyundan yeteri kadar ders almıştır ve ikinci oyunda her şeyi tekrar batırmaz. Çünkü Destiny 2 için yayımlanan ilk duyuru videosu oldukça güzel görünüyordu ve bizler yine heyecanlandık bir Destiny oyunu için. Bakalım neler gösterecek bize Activision?

Cyberpunk 2077

The Witcher serisinin geliştiricileri tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077, söylenene göre The Witcher 3: Wild Hunt oyunundan bile büyük ve kaliteli olacak. Geliştirici ekibin sadece bunu söylemesi bile bizleri heyecanlandırıyor. Oyun, uzun bir zamandır da geliştirilme sürecinde. Çıkış tarihi olmasa bile, oyun hakkında yayımlanacak herhangi bir videoya razıyız. E3 2017 sanıyoruz ki Cyberpunk 2077 videosu için en iyi yer olacaktır.

Yeni Need for Speed

2015 senesinde karşımıza çıkan Need for Speed oyunu, kusursuz bir yarış oyunu değildi. Fakat ortalamanın altında olan bir yarış oyunu da değildi. Bir süreliğine bizleri oyaladı ve bu yüzden bu serinin yeni oyununu da görmek istiyoruz açıkçası. 2017 veya 2018 senesinde yeni bir Need for Speed oyununun piyasaya çıkacağı da garanti. Tam da bu sebepten ötürü, yeni Need for Speed oyunu hakkındaki tüm bilgileri, E3 2017 sırasında öğrenmeliyiz.

Spider-Man

Süper kahraman oyunlarından pek hoşlanmayız fakat E3 2016 sırasında gösterilen, PlayStation 4 konsolu için özel olarak geliştirilen Spider-Man, bizleri oldukça heyecanlandırdı. Kafamızdaki düşüncenin tam net bir hale gelebilmesi için sanıyoruz ki bir oynanış videosu görmemiz gerekiyor. Oynanış videosu sonrasında Spider-Man için heyecanlanıp, heyecanlanmamaya karar verebiliriz. Tüm bunlar da E3 2017 sırasında yaşanmalı tabii.

Uncharted: The Lost Legacy

Yanlış hatırlamıyorsak, 22 Ağustos 2017 tarihinde çıkacaktı Uncharted: The Lost Legacy. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu için senaryo genişletme paketi olan, fakat aynı zamanda, ayrı bir oyun olarak da satılacak olan Uncharted: The Lost Legacy, bu güne kadar bir oynanış, bir tane de sinematik video ile karşımıza çıktı. Umuyoruz ki E3 2017 sırasında canlı bir oynanış görüntüsü tekrar görebiliriz Uncharted: The Lost Legacy için. Zaten bu oyun için E3 2017 sanıyoruz ki son durak olacak.

Yeni Assassin’s Creed

Açıkçası, yeni Assassin’s Creed oyununu E3 2017 sırasında görmeyi istiyor olmamızın tek nedeni, merak. Başka bir şey değil. Oynayacağımızdan değil fakat birkaç sene mola ardından, Ubisoft bu seri ile ne yaptı, gerçekten çok merak ediyoruz. Belki güzel bir tanıtım videosu, bizleri bu oyuna da çekebilir. Belli olmaz.

Forza Horizon 4

Xbox One S üzerinde doya doya oynadık Forza Horizon 3 yapıtını ve gerçekten hayran kaldık. Umuyoruz ki, Playground Games şu an yeni bir Forza Horizon oyunu üzerinde çalışıyordur. Çünkü muhtemel olarak gelebilecek yeni Forza Horizon oyunu, tek başına Project Scorpio aldırabilir. Bir saniye, Project Scorpio mu dedik biz?

Project Scorpio

Microsoft, E3 2017 sırasında Project Scorpio hakkında bilmemiz gereken her şeyi açıklayacak. Konsolun çıkış tarihini, fiyatını, şeklini, kısacası her şeyini duyuracak. Evet, ortada dönen bir Xbox Play Anywhere sistemi varken, Microsoft cephesinden gelen bir konsol için heyecanlanmak oldukça zor fakat Sony cephesine de bir rakip lazım. Eğer Sony, rakipsiz kalırsa, artık iki senede bir sürekli konsol görürüz. Hatta belki de bu şov sırasında göreceğiz!

PlayStation 4 Pro Slim

Aslında bu konsolu görmek istemiyoruz ama Sony yapacak. Neden yapmasın? Bu güne kadar Sony cephesinden sürekli olarak Slim modeller gördük. En son, geçen sene PlayStation 4 Pro çıkmadan önce klasik kasa PlayStation 4 konsollarının yerini, ince kasa konsollar aldı. Bu sene de, PlayStation 4 Pro için ince bir kasa piyasaya sürülebilir. Ardından veya iki sene sonra da PlayStation 5 görürsek, hiç şaşırmayacağız. Çünkü belli, Sony bozmuş niyeti.

Shadow of the Tomb Raider

Son olarak, yeni bir Lara Croft macerası, yeni bir Tomb Raider oyunu görmek istiyoruz. Eğer geliştirici ekip, isim üzerinde bir değişikliğe gitmediyse de, yeni Tomb Raider oyununun adı Shadow of the Tomb Raider olacak. Rise of the Tomb Raider için bir devam oyunu olacak. Her ne kadar, serinin severleri, bu oyunun E3 2017 sırasında gösterilmeyeceğini söylese de, biz umutluyuz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.