E3 2017 sırasında yayımlanan God of War videosu, standart PlayStation 4 üzerinden oynatıldı

E3 2017 sırasında yayımlanan God of War videosu, standart PlayStation 4 üzerinden oynatıldı

Oyunun PlayStation 4 Pro sürümü de daha iyi görünecek.

E3 2017 konferansında Sony ekibinin sunumuna şahit olduk ve bu sunumun bir noktasında God of War oyunu gösterildi. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını 2018 senesinin başında gerçekleştirecek olan bu oyun, E3 2017 sırasında yayımlanan videosu ile de herkesi etkilemişti. Özellikle videonun sunumu ve oyunun grafikleri dikkatleri çekmişti. Bu yüzden herkes, bu videonun PlayStation 4 Pro üzerinden oynatıldığını düşünmüştü. Çünkü bu videodan sonra bir de Spider-Man oyunu gösterilmişti ve bu gösterim, PlayStation 4 Pro üzerinden yapılmıştı. Fakat görülen o ki, herkes yanılmış. Çünkü yapılan yeni açıklamalara göre, E3 2017 sırasında yayımlanan God of War videosu, standart PS4 üzerinden oynatıldı.

E3 2017 sırasında yayımlanan God of War videosu, standart PS4 üzerinden oynatıldı

Bahsettiğimiz konunun detaylarına geçmeden önce, videodan bahsedelim. Yayımlanan bu videoda, küçük bir kayık görmüştük. Yapılan açıklamalara göre, bu kayığı biz kontrol edebiliyoruz. Fakat bu noktada olaylar yanlış anlaşılmasın, God of War kesinlikle bir açık dünya oyunu değil ve oyun, tamamen senaryo anlatımına önem veriyor. Fakat belli başlı bölümlerde, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ile karşımıza çıkan, dev gibi yarı açık bölümler karşımıza çıkacak herhalde. Mesela Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu içerisindeki bir bölümde de, dev gibi bir açık alanda araç kullanıyorduk. Araçtan istediğimiz zaman inip, istediğimiz zaman araca binebiliyorduk. God of War ile de benzer bir tasarım karşımıza çıkabilir.

Son olarak, dediğimiz gibi yayımlanan görüntüler, PS4  üzeriden yayımlanmıştı. Oyun için ilk gösterilen E3 2016 videosu da muhtemelen PlayStation 4 idi fakat bu konuda resmi bir açıklama yok. Geliştirici ekibin söylediğine göre oyun, standart konsol üzerinde çok güzel görünüyor ve PlayStation 4 Pro üzerinde çok daha güzel görünecek.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın