İşte E3 2017 etkinliğinin en önemli 12 oyun duyurusu

İşte E3 2017 etkinliğinin en önemli 12 oyun duyurusu

E3 2017, bu duyurular olmasıydı büyük bir ihtimalle sıkıcı olacaktı. Siz, hangi duyuruları önemli buldunuz?

E3 2017 sonunda bitti ve bizler de rahat bir nefes alabildik. Konferansları canlı bir şekilde takip edeceğiz, sizlere anında haberleri yetiştireceğiz diye bayağı bir yorulduk. Fakat yorulduğumuza da değdi. Hem, haberlerimizi istediğimiz gibi sizlere aktarabildik, hem de bir oyuncu olduğumuzu hatırladık E3 2017 ile. Çünkü bu etkinlik sırasında birbirinden güzel oyunları gördük, birbirinden güzel duyurular aldık. Peki, bu duyurulardan en önemlileri hangileri idi? Bu sorunun cevabını, bu haberimiz ile vereceğiz ama şimdiden söyleyelim, bu tamamen bir fikir yazısıdır. Yani, bize göre en önemli 12 duyuruyu sizlere aktaracağız. Bilginiz olsun efendim.

E3 2017

Need For Speed Payback

Need for Speed Payback, bize soracak olursanız önemli bir duyuru idi. Herkes, oyunun tanıtımından memnun kalamadı çünkü gösterilen videoda, yarıştan ziyade aksiyonlu bir video vardı. Fakat unuttuğunuz bir nokta var sevgili okur, size gösterilmiş olan o soygun görevi, oyunun sadece minik bir kısmını oluşturuyor. Need for Speed Payback ile karşımıza çıkacak olan o soygun tipi aksiyonlu görevler, Forza Horizon 3 oyunundaki büyük etkinlik yarışları ile aynı seviyede. Şu; uçak, helikopter ve trenle yarıştığımız Forza Horizon 3 yarışlarını kast ediyoruz. Need for Speed Payback oyununda da bu yarışlar, belli başlı senaryo noktalarında karşımıza çıkacak. Oyunun temelini yine saf yarışlar oluşturuyor.

Kaçıranlar için: EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar


Metro Exodus

Metro Exodus, Microsoft ekibinin E3 2017 sunumu sırasında duyuruldu. Oyun, duyurulduğu zaman bir PC üzerinden kontrol ediliyordu ve bizleri gerçekten kendisine hayran bıraktı grafikleri ile. Metro serisinin temeline zaten hayran kalmamak mümkün değil, bize göre oldukça heyecanlı ve önemli bir duyuru idi Metro Exodus. Umuyoruz ki yakın bir zamanda oyunun daha net ve doğal bir oynanış videosunu da görürüz. Çünkü gösterilmiş olan ilk video, oldukça yapmacık geldi bizlere.

Kaçıranlar için: Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar


Life is Strange: Before The Storm

Life is Strange, severek oynadığımız ve incelediğimiz bir oyundu. Serinin ikinci sezonundan önce bir Prequel görmek, bizleri daha da mutlu etti. Bu yüzden büyük bir merakla Life is Strange: Before The Storm oyununu da bekliyoruz. Hatta şimdiden Life is Strange: Before The Storm – Deluxe Edition için ön siparişimizi verdik bile. Sadece 70 gün kaldı!


Sea of Thieves

Sea of Thieves, her geçen gün daha da güzel, tatlı, şirin görünen bir oyun olmaya devam ediyor ve bizler de bu yüzden her geçen gün oyun için daha da fazla heyecanlanıyoruz. E3 2017 sırasında gösterilen Sea of Thieves oynanış videosu ise bizleri artık zirveye taşıdı, bu oyunun heyecanı açısından. Microsoft için de oldukça önemli bir oyun bu. Daha önce söylentilerini duymuştuk, eğer bu oyun büyük bir başarı yakalayamazsa, Microsoft ekibi, bu oyunun geliştirici takımının fişini ne yazık ki çekecek.


Anthem

Sea of Thieves gibi Anthem oyunu da Microsoft için oldukça önemliydi. Bizler de bu oyunun ilk tanıtımı için oldukça heyecanlıydık. Metro Exodus gibi Anthem için de yapmacık bir oynanış videosu gördük ama buna rağmen oyun, bizleri etkilemeyi başardı. Umuyoruz ki, önümüzdeki günlerde Anthem hakkında daha net bilgilere sahip olabiliriz ve E3 2018 etkinliğini beklemek zorunda kalmayız. Çünkü o etkinliğe daha tam 1 sene var!


Skull & Bones

Skull & Bones, tabii ki %100 orijinal bir oyun değil. Çünkü bu oyun, Assassin’s Creed IV: Black Flag oyununun gemi mekaniklerini aynen kullanıyor. Fakat bu demek değil ki, Skull & Bones için heyecanlanmamalıyız. Çünkü geliştirici ekip, Skull & Bones ile direkt olarak o gemi mekanikleri üzerinde yoğunlaşacak ve oyunu çok daha detaylı bir hale sokacak. Sonuçta, herkes gemi savaşı yapmak için Assassin’s Creed oynamak zorunda değil. O yüzden, Ubisoft tarafından E3 2017 sırasında gösterilen bu oyun, bizce önemli bir yere sahip.

Kaçıranlar için: Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar


Uncharted: The Lost Legacy

Listemizin geri kalanında sanıyoruz ki, Sony ekibinin E3 2017 sunumundan bahsedeceğiz. Çünkü oldukça güzel oyunların gelişmelerini duyduk bu sunum sırasında. Bu gelişmelerden bir tanesi de Uncharted: The Lost Legacy oyununa ait. Uncharted serisi için gelen, bağımsız bir senaryo genişletme paketi olan bu oyun, bizlere oldukça farklı bir senaryo sunacak ve Uncharted evrenini daha net bir şekilde görmemizi sağlayacak. Zaten Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu senaryosu da bizleri doyurmamıştı, iyi oldu bu.

Kaçıranlar için: Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar


Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn, son zamanlarda oynamış olduğumuz en iyi açık dünya rol yapma oyunu. Bu yüzden, bu oyuna gelebilecek olan bir genişletme paketi de oldukça büyük bir önem taşıyor bizce. Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds ile oldukça karlı alanlara yolculuk yapacağız ve gizemli bir dağı keşfedeceğiz. Umuyoruz ki bu dağ, oyunun sonunda canlanıp, bir patron savaşına dönüşmez. Çünkü dağ, bildiğin canlı gibi duruyor o videoda.


Days Gone

Sanıyorum ki şimdi diyeceğim şeyi, birçok Days Gone haberinde demiştim:  Days Gone, ilk duyurulduğu zaman çok basit bir nişancı oyununa benziyordu. Fakat E3 2017 sırasında gösterilen videosu beni oldukça etkiledi ve oyunun, basit bir nişancı oyunundan çok daha fazlası olduğunu görmemi sağladı. Days Gone, eminim ki PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sattıracak kadar önemli bir oyun olacaktır.


God of War

Hemen E3 2016 etkinliğini hatırlayalım, God of War oldukça epik bir şekilde duyurulmuştu. Şimdi, hızlıca E3 2017 etkinliğine geri dönelim. Ne yazık ki aynı epiklik, bu duyuruda yoktu. Yine de God of War, ismi ile ve videodaki birkaç kilit sahne ile, ne kadar başarılı, büyük ve önemli bir oyun olabileceğini bizlere gösterdi. Ayrıca oyun için bir çıkış tarihi aralığı da verildi. Daha ne olsun?


Detroit: Become Human

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi senaryo temelli oyunların arkasında bulunan geliştirici ekip, şimdi de Detroit: Become Human üzerinde çalışıyor ve bu oyunun gösterimi de E3 2017 sırasında tekrar yapıldı. Bu gösterim ile oyunun 3. ve en son karakterini görebilmiş olduk böylece.


Spider-Man

E3 2017 etkinliğinin Sony sunumu, kusursuz bir Spider-Man gösterimi ile bitti. Sony, bu oyunu gerçek bir konsola özel oyun olarak tanıttı bizlere ve bizce Sony, bu tanıtımın da hakkını verecek. Oyunun yayımlanan videosundan bahsedecek olursak, bizce video hakkında bir şey yazmayalım biz. Çünkü video, oyunun oynanış anları ve grafikleri, kendi kendini anlatabilecek kadar güçlü.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın