E3 2017 sırasında Call of Duty: WWII hakkında öğrendiğimiz her şey

E3 2017 sırasında Call of Duty: WWII hakkında öğrendiğimiz her şey

Tank kullanımı, uçak kullanımı, yeni özellikler, oyun modları ve çok daha fazlası hakkında onlarca yeni bilgi öğrendik.

Call of Duty: WWII, ilginç bir şekilde, E3 2017 sırasında çok az yere sahip oldu. Oyun hakkında çok az yeni video yayımlandı ve etkinlik sırasında da oyunun geliştiricileri, hiç söz hakkına sahip olamadı. Fakat basın konferansları bittikten sonra geliştirici ekip, arka arkaya yaptıkları açıklamalar ile bizlere yepyeni Call of Duty WW2 bilgileri sundu. Bizler de, bu bilgileri tek tek sizlere sunmak yerine, tek bir yazı içerisinde toplayalım dedik. Hemen aşağıdan, E3 2017 sırasında Call of Duty: WWII hakkında öğrendiğimiz her şeye göz atabilirsiniz. Haberimizin devamında tank kullanımı, uçak kullanımı, yeni özellikler, oyun modları ve çok daha fazlası hakkında onlarca yeni bilgi bulunuyor.

Call of Duty WW2

Sledgehammer Games öncelikle bir röportaj sırasında, yeni oyunları ile Scorestreak özelliklerinin geri döndüğünü belirtti. Oyunda ne tür Scorestreak olacak, şu an bilemiyoruz ama geliştirici ekip, bu özelliklerden bir tanesini onayladı: Uçak. Sizlerin de yukarıdan görebileceği görsel, oyunun tanıtım videosundan alındı ve geliştirici ekibe göre, görselde görünen uçak, bir oyuncu tarafından kontrol ediliyor. Oyuncunun, o uçağı kontrol edebilmesinin de tek sebebi, o uçağın bir Scorestreak olması.

Oyun hakkında öğrendiğimiz bir diğer bilgi ise, direkt olarak Headquarter bölgesi ile alakalı. Bildiğiniz gibi Headquarter, Call of Duty WW2 oyununun sosyal alanı olacak. Oyuncular, iki maç arasında veya boş boş beklerken, bu alana girebilecek. İşte bu alanın 48 oyuncuya kadar destek vereceği, bu sefer resmi olarak açıklandı. Bu alanlarda, diğer oyuncular ile internaktif olarak etkileşime geçebileceğiz, diğer oyunculara, kazandığımız başarıları gösterebileceğiz. Ayrıca, kullanacağımız yeni silahları, atış alanında deneyebileceğiz. Çünkü resmi açıklamalara göre bu sosyal alanda bir Firing Range bölümü olacak. Böylece, ilk defa kullanacağımız silahı orada deneyip, öyle oyuna girebileceğiz. Son olarak, Headquarter hakkında öğrendiğimiz son bilgi ise oldukça heyecan verici. Çünkü resmi açıklamalara göre Headquarter üzerinden, arkadaşlarımız ile veya diğer oyuncular ile 1’e 1 düello başlatabiliyoruz.

Call of Duty: WWII hakkında öğrendiğimiz bir diğer bilgi ise, oyuna ön sipariş verecek olan veya vermiş olan oyuncuları ilgilendiriyor. Çünkü, eğer Call of Duty WW2 için ön sipariş verirseniz, özel betaya katılma hakkı haricinde, bir de Divisions Pack isimli mini ek pakete sahip olacaksınız. Bu paketin görselini, hemen yukarıdan görebiliyorsunuz. Bu paket, oyun içerisinde bulunan tüm karakter sınıfları için 1 tane özel kıyafet seti bulunduruyor. Infantry Division, Expeditionary Division, Airborne Division, Mountain Division ve Armored Division, bu yeni set kıyafetler ile daha şık görünecek. Bu arada, görülen o ki Call of Duty: Infinite Warfare ile karşımıza çıkan karakter sistemi, Call of Duty: WWII ile hayatımızda kalmaya devam edecek.

Şimdi, oyunun E3 2017 sırasında yayımlanan videosunu tekrar hatırlayalım. Bu videoda, bir tank görünüyordu ve bu tank, bir oyuncu tarafından kontrol ediliyordu, en azından biz öyle sanıyoruz. Bugün ise geliştirici ekip bir açıklama yaptı ve tankların, War modundaki stratejik görevler olduğunu belirtti. Yani, muhtemelen, eğer bir stratejik noktayı ele geçirirsek, o noktada bulunan tankı kendi tarafımıza çekebiliyoruz. Bu tank, ya gerçek oyuncular tarafından kontrol ediliyordur, ya da bir yapay zeka tarafından. Bu konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Son olarak, sizlerle yeni bir Call of Duty WW2 oynanış videosunu ve oyun için yayımlanan yeni görselleri paylaşacağız. Öncelikle, sizlerin de aşağıdan izleyebileceği oynanış videosundan bahsedelim. Bu oynanış videosu, oyunun War moduna ait ve bu görüntülerde, çok önemli detaylar yakalayabiliyoruz. Mesela, eğer dilersek, oyun esnasında dinamik olarak silahımızdaki susturucuyu takıp, çıkartabiliyoruz. Bunun haricinde, biraz önce bahsetmiş olduğumuz tank kullanım anlarını görüyoruz. Ayrıca, War modlarının aktif bir şekilde, komutanımız tarafından emir verilerek işlemesi, objektiflerin farklı olması ve tabii ki başlangıç ve sonda mini sinematik sahneler görmemiz, sunumu gerçekten farklı tutuyor.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın