E3 2017 sırasında Bloodborne 2 duyurusu bekleyenlere kötü haber

E3 2017 sırasında Bloodborne 2 duyurusu bekleyenlere kötü haber

FromSoftware ekibinin yeni oyunu Bloodborne 2 değil ama şu bilgilere bakacak olursak, bayağı etkileyici bir şey olacak.

Dark Souls serisi artık sonlandı. Bu serinin yaratıcısı olan FromSoftware ise, Dark Souls serisinin sonlanması ardından, o seriye benzer oyunlar yapmaya devam edeceklerini belirtmişlerdi. Tabii ayrıca daha farklı oyunlar da yapılacaktı FromSoftware tarafından. Dark Souls serisinin tadı, oyuncuların damağında kalmıştı aslında ve bu yüzden oyuncular, özellikle de PlayStation 4 oyuncuları, Bloodborne 2 görmek istiyordu FromSoftware ekibinden. Hatta birkaç kez sizlere söylentiler rapor etmiştik ve bu söylentilerde, Bloodborne 2 oyununun E3 2017 sırasında duyurulabileceğini belirtmiştik. Fakat ortaya daha güçlü söylentiler çıktı ve bu söylentiler ile de Bloodborne 2 duyurusu, E3 2017 için yalanlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

E3 2017 sırasında Bloodborne 2 duyurusu bekleyenlere kötü haber

Ortaya Reddit üzerinden çıkan söylentilere göre, aslında FromSoftware, bir Bloodborne oyunu yapıyor ama o oyunun adı, Bloodborne 2 olmayacak. Çünkü geliştirici ekip, yeni oyunları ile yepyeni bir seriye başlamak istiyor. Her neyse, ortaya çıkan söylentilere göre bu oyunun adı şu an Phantom Wail olarak geçiyor. Phantom Wail, mekan ve zaman olarak antik Aztek ve Maya temasını taşıyor. Ayrıca oyunda genelde kabile estetikleri bulunuyor.

Phantom Wail, daha çok silahsız saldırılara vurgu yapıyor. Yani Souls serisindeki gibi kılıçlar veya kalkanlar ön planda değil. Dövüş sanatları ön planda. Oyunda yine de silahlar bulunuyor ama genellikle tüm kombolar ve detaylar, dövüş sanatları üzerinde bulunuyor. Söylentilerin devamına göre, bu oyun ile oyuncular, kendi dövüş stillerini özelleştirebiliyor. Ayrıca, kullanılabilir silahlar için de yetenekler bulunuyor. Bu konuda Phantom Wail, Nioh oyununa benziyor biraz.

Sony Japonya ve FromSoftware iş birliği ile geliştirilen bu oyun, sadece PlayStation konsolları için geliştiriliyor ve daha önceden geliştirici ekibin bahsetmiş olduğu, “Souls tarzında, karanlık bir oyun.” tipindeki oyun, tam olarak Phantom Wail. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.