Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.02.2022

Techland ekibi tarafından, bildiğiniz üzere en sonunda Dying Light 2 Stay Human oyunculara sunuldu. Çıktıktan sonra, oyuncuları ikiye ayırmayı başarmış ve hakkından söz ettiren bu yapım, şimdi de başka bir şeyden dolayı bu haberimize konu oluyor. Zaten sorunlarla yüzleşmekte olan Dying Light 2 Stay Human aynı zamanda downgrade görerek bizlere sunulmuş. Downgrade dediğimiz şeyin ne olduğunu bilmiyorsanız, hemen ondan da özetle bahsedelim. Oyunlar konusunda downgrade kullanıldığında, oyunun görsel, işitsel, içerik olarak ya da benzer açıdan bizlere düşürülerek, daha da kötüleştirilmeye uğraması demek.

Dying Light 2 Stay Human downgrade hali karşılaştırıldı

Biliyorsunuz, E3 gibi etkinliklerde oyunların durumları bizlere sunulur. E3 2019 ve E3 2018’de de Dying Light 2 Stay Human gösterilmişti. Yukarıda yer alan video da, bu downgrade olayının ne boyutlu olduğunu bizlere gösteriyor. Videoyu bizler için hazırlamış olan Nick930 isimli kullanıcı, PC platformunda bulunan ışın izleme özelliklerini de açarak bu karşılaştırmayı yapmış. Videoya göz gezdirerek, yapılmış olan değişiklikleri görebilirsiniz. E3 2019 etkinliğinde gösterilen bir görev bulunuyor, oyun içerisinde. En bariz farkları, bu esnada görmeniz mümkün.

Dying Light 2 Stay Human’ın bir şekilde düşürülmeden karşımıza çıkmasını beklemiyorduk elbette. Zaten, son zamanlarda buna iyice alışmış durumdayız. Daha öncesinde de gerçekleşiyor olsa da, The Witcher 3 Wild Hunt ile iyice akıllarımıza kazındı. Merakla beklediğimiz Dying Light 2 Stay Human’da da böyle bir şey olması, şaşırtmıyor artık. Oyunlar, etkinliklerde gösterilirken gerçek olamayacak kadar güzel görünüyorlar. Fakat sistemler bu sunulanları kaldıramayınca, geliştiriciler de bir şeyleri kısmak zorunda kalıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.