Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 14.09.2021

Techland’ın geliştirdiği Dying Light 2 Stay Human yılın en çok beklenen oyunlarından birisi. Ancak Dying Light 2 için biraz daha bekleyeceğiz. Çünkü kötü bir haberimiz var. Polonyalı şirket oyunun bir kez daha ertelendiğini duyurdu.

Dying Light 2 Stay Human için yeni çıkış tarihi Şubat 2022

Aralık ayında çıkacak olan oyunun yeni çıkış tarihi 4 Şubat 2022 olarak açıklandı. E3 2018’de duyurulan cihazın başlangıçta 2020 baharında piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Geliştirme ekibine göre, oyunun piyasaya sürülebilmesi için daha fazla optimizasyona ve cilaya ihtiyacı var. Yapılan duyuruyu sizler için çevirdik:

“Ekip üretimde istikrarlı bir şekilde ilerliyor ve oyun bitiş aşamasına yaklaşıyor. Oyun şu anda tamamlandı ve oyun testini yapıyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve en iddialı proje. Ne yazık ki, oyunu hayal ettiğimiz seviyeye getirmek için optimize etmek ve cilalamak için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Hepinizi biraz daha beklettiğimiz için üzgünüz, ancak oyunun piyasaya sürüldüğünde en yüksek beklentilerinizi karşılamasını istiyoruz ve bundan ödün vermek istemiyoruz.”

Bununla birlikte, oyunun nasıl ilerlediğine bir göz atmak için çok fazla beklemeniz gerekmeyecek. Gelecek ay, hem basın hem de içerik oluşturucular, bir dizi önizleme etkinliği aracılığıyla oyunu oynamış olacak. Yani, her biri o sırada oyunla ilgili deneyimlerini paylaşıyor olacak. Ekip ayrıca bu ayın ilerleyen günlerinde oyunla ilgili başka bir güncelleme paylaşacak. 2036’da geçen oyun, Aiden’ın Freaker’la dolu düşmanca bir dünyada kız kardeşini bulma arayışını konu alıyor. İkili gençliklerinde tıbbi deneylere tabi tutulduktan sonra Aiden, kız kardeşini kaybettiğini düşünüyor. Dying Light 2 Stay Human PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için 4 Şubat 2022’de çıkış yapacak. Oyunu merakla beklemeye devam edeceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.