Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 28.05.2021

Uzun zamandır beklenen Dying Light serisinin ikinci oyunu, Dying Light 2 Stay Human için çıkış tarihi sonunda açıklandı. Uzun süredir sessiz kalan Techland üç ay önce Dying Light 2 oyununun duyurusunu çok erken yaptıklarını itiraf ederek sessizliğini bozmuştu. Aynı zamanda oyunun tamamlanmasında büyük rol katedildiğini de eklemişti. 25 Mayıs 2021 günü ise paylaştıkları tadımlık fragman ile birlikte, oyunun asıl fragmanının da gösterileceği Dying 2 Know etkinliğini duyurdular. Bugün yapılan etkinlik oyunla ilgili bir sürü yeni haber verdi ve heyecanımızı arşa çıkardı.

Dying Light 2 Stay Human çıkış tarihi ne zaman?

Türkiye saatleriyle 22.00’da yapılan etkinlikle beraber sevilen ilk oyunun ikincisi için olan uzun bekleyişin 7 Aralık 2021 tarihinde biteceği duyuruldu. İlk bölümü yayınlanan ve yaklaşık yarım saat süren Dying 2 Know etkinliğinde, sekiz dakikaya yakın oyun fragmanıyla beraber oynanış ve hikayeden bahsedildi. Fragmanda öne çıkarılan, vereceğiniz kararların hikayeye ve çevreye etkisi, geliştirilmiş parkur sistemi ve zombi istilası içinde kurulan yeni bir şehir düzeni bu uzun bekleyişin sonunda bizi harika bir deneyimin beklediği umudunu verdi.

Ayrıca, ilk oyunu oynamayı düşünmüyor veya haklı olarak oynamanızın üzerinden geçen uzun süreden dolaylı hikayeyi unuttum diyorsanız, hiç endişelenmeyin. İlk oyundaki hikayeyi bilmeden de bu oyundan eksiksiz keyif alabilirsiniz. İlk oyunu oynamak isteyenler içinse güzel bir fırsat var. Yeni oyunun yarattığı heyecana rağmen sizi unutmayan Techland sizler için Dying Light oyununun bütün ek paketlerini içeren bir Platinum Edition çıkardı. Oyunun bu sürümünü Steam, GOG, sadece PS Plus üyeleri için  PlayStation Store ve Microsoft Store platformlarında bulabilirsiniz. Artık çıkışı tarihi belli olan oyunun bekleme sürecini iyi değerlendiren bir hamle olmuş. Aynı zamanda oyun için erken sipariş alımları da başladı. Oyunu erken siparişle satın alan oyuncular sadece onlara özel olan kıyafet ve silah gibi oyun elementleri içeren bir pakete sahip olacaklar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.