Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.02.2022

Yaptığı çıkıştan sonra oyuncuları ikiye bölmüş olan Dying Light 2 Stay Human, bir yandan da sorunlarla boğuşuyor. Çıkış yapmadan önce oyunu tecrübe etmiş olan oyuncular tarafından verilen bilgilere göre, tat kaçıran bir sürü sorun mevcuttu. Oyun çıkışını gerçekleştirdi ve sorunların sonu gelmiş değil. Zaten, bir süre de bu sorunların sonunun geleceğini düşünmüyoruz fakat zamanla, tek tek de olsa çözülecektir. Dying Light 2 Stay Human oyuncularının canını sıkan sorunlardan bir tanesi de, birlikte oyun oynamak isteyen oyuncuların başına geliyor. Dying Light 2 Stay Human bağlantı kopması sorunu, oyuncuların tadını kaçırıyor ve görünüşe göre, Techland ekibi de bu durumun farkında.

Dying Light 2 Stay Human bağlantı kopma sorunu, Techland ekibinin önceliği

Techland tarafından yapılan açıklamaya göre, Dying Light 2 Stay Human oyuncularının karşılaştığı bağlantı kopma mevzusu, Techland ekibinin öncelikli problemi. Hatta, çözülmesi gereken problemler listesinin en tepesinde yer alıyor. Aynı zamanda, ödüller, kodlar ve Twitch ile elde edilebilen içerikler konusunda da çalışmaları mevcut. Elbette, Dying Light 2 Stay Human içerisindeki problemler bu kadardan ibaret değil. Fakat neyse ki Techland durumun farkında ve sorunları çözme peşinde koşuyor. Oyunun sahipsiz bırakılması, biz oyuncuları gerçekten üzerdi.

Çözülmesi gereken diğer sorunlardan bazılarına değinmek gerekirse, PC oyuncularının başına gelen ses sorunları ile başlayabiliriz. Dahası da, oyunda ilerlemeyi engelleyen birtakım hatalar da oyun içerisinde çok can sıkıcı durumda. Görev bölgesini terk etme problemi de, oyuncuları tekrar ve tekrar öldürdüğü için, oyunun hikayesinde ilerlemeyi engelleyen bir sorun. Solak oyuncuların, konsol sürümlerinde kontrolleri değiştirememesi gibi bir sorun da bulunuyor, her ne kadar hata olmasa da. Techland, oyun çıkmadan birkaç ay önce de, oyunda binlerce sorunu çözdüğünü ve iyileştirmeler yaptığını dile getirmişti fakat görünüşe göre, daha hala çözülmesi gereken problemler mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.