Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 25.01.2021

2015 yılındaki başarılı çıkışı ile birçok oyuncuyu memnun etmeyi başaran Dying Light’ın devam oyunundan uzun bir süredir ses soluk kesilmişti. 2021’e girmemizle geliştirici ekip Techland, her ne kadar çok yakında Dying Light 2 ile ilgili heyecan verici bilgiler duyacaksınız dese de şu an için ellerimiz boş.

Geçtiğimiz yılın ilkbahar döneminde çıkacağı duyurulan ve sonra belirsiz bir tarihe ertelenen oyundan yaklaşık 1 senedir hiçbir bilgi alamıyoruz. Pardon, kovulmalar ve taciz haberleri dışında bir bilgi alamıyoruz demek istemiştik. Taciz suçlamaları nedeniyle oyundan kovulan Avellone’nin tahmin ediyoruz ki oyun üzerinde etki ettiği şeyler ve verdiği kararlar da Dying Light 2’den çıkarılmıştır. Gelişme sürecinin planlandığı gibi gitmemesi ve Chris Avellone’nin de oyun ekibinden kovulmasıyla tabiri caizse Dying Light 2’nin geliştirme süreci de tekrardan başlamış oldu. Yine de olumlu konuşan ve biz oyunculara en iyi deneyimi sunmak istediklerini söyleyen geliştirici ekip; elini korkak alıştırmayarak oyunlarını belirsiz bir tarihe ertelemişti. (Keşke bu davranışı CD Projekt Red’de örnek alsaydı.)

Tüm bu olumsuzluklar ve sessizliğe rağmen sonunda Dying Light 2 ile ilgili yeni bir bilgiye ulaştık. Geçtiğimiz günlerde Çek bir satıcı oyunun koleksiyoncu sürümünü listeledi. Oldukça güzel duran bu edisyonda şüphesiz ki en çok dikkat çeken parça verilecek heykel oldu. Henüz bu sürümün doğruluğu Techland tarafından doğrulanmasa da gelecek sürprizlerden birinin bu olmasını umuyoruz.

Dying Light 2 koleksiyoncu sürümü sızdırıldı

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.