Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.08.2021

Büyük bir ertelenmenin ardından 2 ay önce Dying Light 2 tekrar karşımıza çıkmıştı. Bu ertelenmenin sebebini yapımcılar çok erken duyurmaları şeklinde açıklamıştı. Bunu ek olarak Dying Light 2 ile ilgili yeni detayları Xbox sunumunda görmüş olduk. İlk oyuna göre bolca yenilik bulunan oyun ile ilgili oynanış videosu da yayınlandı. Nvidia tarafından ise oyun için DLSS geleceği bir fragman ile açıklandı.

Techland, oyuna 1000'den fazla yeni animasyon ekledi.

Techland, Gamescom 2021 için gelişmiş parkur hareketlerini gösteren yeni bir Dying Light fragmanını yayınladı. Xbox sunumu sırasında daha fazla Dying Light 2 oynanışı gösterildi. Oyuna dahil edilen yenilenen parkur ve geliştirilen parkur mekanikleri özellikle vurgulandı. Geliştiricilere göre, oyunda ilk oyundan iki kat fazla animasyon bulunuyor. Mirror's Edge tarzı dikey binaların seviyesi göz önüne alındığında, oyundan oldukça ilham almış gibi gözüküyorlar. Uzun süre oyun hakkında bir şey duymadıktan sonra, oyunla ilgili son zamanlarda bolca oynanış videosu görüyoruz.

İlk oyundan 20 yıl sonrasına gidiyoruz.

İlk oyundan 20 yıl sonra geçen hikayede, enfeksiyonun başladığı ilk yerden biri olan Villedor'da geçecek. Fragmanda ayrıca, şehirde gezinirken kullanabileceğiniz bazı yeni araçlar da ön planda. Atılma ve tırmanma hareketlerini geliştirecek yamaç paraşütü dahil olmak üzere birden fazla araç gözüktü. Haftanın başlarında söylendiği gibi, oyunun parkur ve savaş sistemlerine özel  incelemenin “Gamescom sürümü” bu yıl içinde piyasaya çıktığında tam olarak ne bekleyebileceğimizi göstermiş oldu. Tanıtım yazısında "Şehri çevreleyen duvarların tehlikeyi içeridekilerden koruması gerekiyordu, şimdi dışarıdakilerden koruyor" şeklinde açıklama yer alıyor.

Onca ertelenmenin ardından ilk oyunun etkisi sayesinde bu oyundan da umudumuz var. En azından CP77 gibi bir facia ile karşılaşmayacağımız belli oldu diyebiliriz. Dying Light 2 PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S'de için 7 Aralık günü çıkışını yapacak. Oyunun oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.