Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 26.05.2021

Dying Light 26 Ocak 2015’te Techland tarafından piyasaya sürülmesinin ardından birçok oyuncunun beğenisini toplamıştı. Oyunun 2’ncisini çıkacağını duyan oyuncular hem çok sevinmiş hem de ne zaman çıkacağını merakla beklemişlerdi. Techland’den müjdeli haber ise geldi. Bu yıl piyasaya sürülecek olan Dying Light 2 açıklamasından sonra oyuncular, Dying Light 2 fragman videosunun ne zaman ve nerede çıkacağını merakla beklerken, oyun geliştiricisinin Twitch kanalında yayınlanacağını işaret etti.

Dying Light 2 fragman videosu ne zaman çıkacak?

Dying Light 2 fragman videosu, Dying Light oyuncuları tarafından heyecanla bekleniyor. Oyuncular Techland’den gelebilecek haberleri bekleseler de Techland sessizliğini korumaya devam ediyor ama 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Türkiye saatleri ile 22.00’da Techland’in Twitch kanalında canlı yayında olabileceğine işaret ediliyor. Fragmanda, “Harran’ı hatırlıyor musun? Kim unutabilir…” ve, “Fakat şehir artık bizim sığınağımız ve senin yardımına ihtiyacımız var. Bilmen gereken çok şey var ve çok az zaman var ama bu ipuçları yanlış ellerin eline geçmemeli. Güvenli bir yer bul ve bu mesajı oku. Sen bizim hayatta kalmak için son şansımızsın.” gibi metinler olabilir.

Techland daha önce ileriki günlerde daha fazla bilgi açıklayacağını söylemişti. O zamandan beri geliştiriciler, birkaç yama notlarını oyun fanlarının sorularını cevaplamak için kullansalar da bu, tam olarak yeterli gelmeyip, çoğu soruyu havada bırakmıştı. Oyunun yapım aşamasında birçok sorun çıktığı biliniyordu ama Techland oyunu 2020’de çıkaracağını açıklamıştı. Heyecanla bekleyen oyuncular, 2020 yılında Dying Light 2 çıkmadığı için şüpheye düşmüştü.

Techland, uzun bir sessizlikten sonra, oyunun 2021 yılında çıkacağına işaret etti ama Dying Light 2 gerçekten 2021’de piyasaya sürülecekse, pazarlaması önümüzdeki haftalarda önemli ölçüde artış gösterecektir. Yakın zamandaki raporlara göre, oyun hakkında açıklamalar, oyunu merakla bekleyen oyunculara yeterli olamamıştı ama Techland’in yapımı olan Dying Light 2’nin kendisini kanıtlamasına ve oyunun ne zaman çıkacağına merak arttırdığı aşikâr.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.