Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.04.2019

Dying Light, bizlere farklı ve hoş bir oyun tecrübesi sunmuştu. Mirror's Edge ile alışmaya başladığımız parkur mekanikleri, zombi teması ile birleştirilmişti. Bunun üstüne bir de RPG mekanikleri, zanaatlarlık gibi şeyler de eklenince, gerçekten unutulmayacak bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise seri Dying Light 2 ile birlikte devam etmekte. İşin daha da iyi olan kısmı ise, haberimize konuk olan Dying Light 2 E3 2019 etkinliklerinde boy gösterecek. Bu konudaki açıklama, serinin resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapıldı. Hemen aşağıda sizlerle kendisini paylaştık. Öncelikle, gönderiye göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Dying Light 2 E3 2019 etkinliklerinde güzelliğini ortaya serecek

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisinde, Dying Light serisinin resmi Twitter sayfası aracılığıyla yayımladığı duyuru bulunmakta. Duyuruda, 15 saniye uzunluğunda hoş bir video da yer almakta. Gönderi içerisinde yer alan videoda, öncelikle güzel bir sahne görmekteyiz. Bu sahnede, oyunun görselliğinin ne durumda olduğunu görüyoruz. Ardından, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi bir gece-gündüz döngüsü bizleri karşılıyor. Gece olunca, fabrika veya depo gibi bir yerde buluyoruz kendimizi. Birtakım zombiler kenarda duruyor. Sonra da, bir tanesi koşa koşa geliyor ve kameraya zıplıyor. Zıplaması ile birlikte de Dying Light 2 E3 2019 etkinliklerinde yer alacağı belirtiliyor.

Techland ekibi Dying Light E3 2019 duyurusunu yaparken, "Dying Light 2'yu E3'e getiriyoruz. Sizlere tutkuyla hazırlamakta olduğumuz güncel projenin en son halini göstermek için sabırsızlanıyoruz. Orada görüşürüz!" şeklinde açıklamada da bulundu. Bu kısımda, özellikle, "...en son halini göstermek için sabırsızlanıyoruz." dedikleri yer dikkat çekmekte. Eğer yanlış anlamadıysak, ki gerçekten yanlış anladığımızı düşünmüyoruz, etkinlik esnasında bizleri güzel bir oynanış videosu karşılayacak. Zaten, gönderi içerisinde de oynanış ile ilgili birtakım görüntüler yer almakta. Yani, etkinlikte uzun veya kısa güzel bir oynanış göreceğiz demektir.

Dying Light 2 E3 2019 etkinliklerinde de yer alacağı için oyunun bir test aşamasının, etkinliğe giden oyuncular tarafından denenebilmesi de söz konusu olabilir. C-Engine ile geliştirilmekte olan oyun görsel açıdan gerçekten çok hoş görünmekte. Açıkçasını sorarsanız, parkur, zombi, RPG mekanikleri ve muhteşem tecrübeleri edinmek konusunda şimdiden fazlasıyla sabırsız olduğumuzu belirtebiliriz. Umarız ki, bizleri daha fazla bekletmeden oyuncularla buluşur da tadını çıkararak oynayabiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.