Dünya nüfusunun çeyreği, Facebook kullanıyor

Dünya nüfusunun çeyreği, Facebook kullanıyor

Facebook, etkileyici kullanıcı sayılarını açıkladı.

Facebook, geçtiğimiz günlerde, 2017 senesinin ilk çeyreğindeki kazançlarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre şirket, senenin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık bir kazanç elde etti. Bu rakamı, 2016 senesinin ilk çeyreği ile karşılaştırdığımız zaman, %49 değerinde bir artık görüyoruz ki, böyle bir artık gerçekten çok büyük. Şirketin net kazancı ise 3 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakam ise, geçen seneye göre %70 kadar daha fazla. Yani Facebook, şu an paraya para demiyor. Peki, platformun aktif kullanıcı sayısı ne durumda?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dünya nüfusunun çeyreği, Facebook kullanıyor

Yapılan açıklamalara göre, şu an platformun 1.94 milyar kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam tabii ki aylık. 1.94 milyarlık aktif kullanıcı sayısını ise yine 2016 senesinin ilk çeyreği ile karşılaştırdığımız zaman, %17 kadar bir yükseliş görüyoruz. Bu arada, siz söylemeden, biz söyleyelim. Dünya nüfusu şu an 7.5 milyar olarak tahmin ediliyor. Yani, Facebook platformunun aktif kullanıcıları bayağı bir fazla. Bu da eminiz ki Mark Zuckerberg tarafını oldukça memnun ediyordur. Platform, her geçen gün kendini bir adım ileriye taşıdığı için böyle rakamları bizce hak ediyor. Ayrıca şirket olarak Facebook, sanal gerçekçilik gibi alanlara da yatırım yapıyor. Yani karşımızda sadece basit bir sosyal medya sitesi yok. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.