Türkiye

Dragon Age 3 Skyrim’den İlham Alıyor!

Dragon Age 3 Skyrim’den İlham Alıyor!

Skyrim rakiplerini de fazlasıyla etkilemiş gibi gözüküyor.

BioWare ekibinden Dr. Ray Muzyka, bir sonraki Dragon Age oyunu ile ilgili ve ilham aldıkları yeni oyunlar hakkında bir açıklama yaptı.

Wired.com‘a konuşan BioWare CEO’su ve kurucularından Muzyka, bir sonraki Dragon Age oyunu için serinin geçmiş oyunlarındaki hatalardan ders çıkardıklarını ve piyasaya çıkan diğer tüm benzer tür oyunları inceleyip bu oyunlardaki yenilikçi gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini söyledi.

Dr. Ray Muzyka, “Yeni Dragon Age oyunu önceki Dragon Age oyunlarından daha iyi olacak, ama yeni oyunda oyuncuların Dragon Age serisine benzer yapımlarda gördüğü detayların benzerlerini bu oyunda görecek. Bunun yayında artık Dragon Age serisinde daha açık bir dünya olacak.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Muzyka, bundan sonra sözlerine, “Biz dikkatlice diğer yapımları (Skyrim) kontrol ediyoruz. Gayet güzel işler ortaya çıktı ve bazı geliştiriciler (Bethesda) gerçekten iyi çalışıyor. Biz de bu yapımlar gibi güncel detayları oyuna aktarmayı düşünüyoruz.” şeklinde devam etti.

Skyrim, fazlasıyla başarılı bir oyun ve bunun meyvelerini de çok hızlı toplamaya başladı. Durum öyle bir hal aldı ki Dragon Age’in yapımcıları dahi Skyrim’in etkisinde kalmış gibi gözüküyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın