DotA 2 Oyun Turnuvası İzlenimleri

DotA 2 Oyun Turnuvası İzlenimleri

Geçtiğimiz günlerde Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından gerçekleştirilen DotA 2 Oyun Turnuvası finallerini yerinde izleyemeyenler için birkaç küçük detay verelim.

Heyecanı bitirme pahasına anlatmaya sondan başlayalım. Turkcell Superonline’ın İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleştirilen büyük finalin özellikle birincilik maçı çok heyecanlı geçti. Taraftar üstünlüğüne de sahip bulunan BFTurk takımı ilk iki maçı kazanarak öne geçmişken ve son bir maçla finale ismini yazdırması beklenirken, ANT geriden geldi ve 3 maçı üst üste kazanarak “ışık hızı”nda büyük finalin şampiyonu oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

IMG_0355DotA 2 turnuvası daha başlangıçta büyük heyecanlara sahne olacağını göstermişti. 400’e yakın takım başvurmuş, bunların 256’sı turnuvada yer almış, toplam 1000 saati aşkın maç yapılmıştı. Bu arada büyük finaldeki maçları toplam 550 bin kişinin canlı olarak takip ettiğinin de altını çizelim. Türkiye’de de böyle büyük turnuvaların düzenlenmesi, oyunseverler açısından dikkate değer bir gelişme. Fiber internete yaptığı yatırımlarla adını “ışık hızı” ile özdeşleştiren Turkcell Superonline’ın sponsorluk desteği böyle başarılı turnuva organizasyonlarında önem taşıyor. Dünyada da giderek yükselen ve önem kazanan oyun sektörü açısından bu tür turnuvaların devamı dileğiyle, DotA 2 Büyük Finali’nden birkaç küçük notu aktaralım:

  • Büyük finale katılmaya hak kazanan takımlar VG, BFTurK, Imba, ZONE, HWA, em, ANT ve BMT oldu.
  • 21 günde toplam 248 karşılama yapıldı ve oyuncular 1.000 saatten fazla ışık hızında oyun oynadılar.
  • Turkcell Superonline’ın resmi Facebook ve Twitter hesaplarından 3 gün boyunca #ışıkhızındaoyun hashtag’iyle paylaşımda bulunan takipçiler hem maçları canlı yayında izleme fırsatı buldular hem de sürpriz hediyelerin sahibi oldular.
  • Şampiyon takım 5 adet Arma Venes 13 I7, 650Ti, 8GB oyun bilgisayarının da sahibi oldu. Turnuvada ikinci olan BFTurk takımı 5 adet 27 inç Viewsonic oyuncu monitörü kazandı. Büyük Final’de üçüncülük kupasına hak kazanan HWA ise 5 adet Razer Ultimate Black Widow 2013 oyun klavyesi ile ödüllendirildi.
  • Büyük Final’in en hızlı ve en yetenekli oyuncusu BFTurk takımdan Fehim Bölmetepe (Talse), Turkcell Superonline özel hız ödülü olan NVDIA GTX Titan ekran kartını almaya layık görüldü.
  • Büyük final, Cosplay yarışmasıyla renklendi. Oyun, anime ve film kahramanlarının kostümleriyle gelen katılımcıların yer aldığı yarışmada DotA 2 karakterlerinden Death Prophet kostümüyle birinci olan Gül Melis Taze retina ekranlı iPad’in sahibi oldu.
  • Onu Nazgul kostümü ve Ninsu kostümü izledi. İkinciye iPad Mini, üçüncüye ise The Savage She-Hulk figürü hediye edildi.

Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.