Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 21.08.2018

Geliştiriciler, yıllardır yeni bir Valve oyunu bekleyen oyunculara Dota 2 ile ilgili yeni bir yapımı sunmaya oldukça yakınlar. Kart oyunu türünün sevenlerinin ilgisini çekmeyi başaran Artifact, kısa bir süre içerisinde beta sürecine girecek. Valve, Dota 2 turnuvası sırasında yaptığı bir duyuru ile birlikte oyunun beta sürecinin bu sonbahar aylarında gerçekleşeceğini doğruladı.

Valve, beş yılın ardından Artifact beta testiyle karşımıza çıkacak.

Yaklaşık beş yıl önce yeni Dota oyununun çıkışını gerçekleştirmesinin ardından tam anlamıyla sessizliğe gömülen Valve, geçtiğimiz dönemde Artifact ile geri dönüşünü gerçekleştirdi. Kart oyunu türünde yeni bir yapımı ortaya koyacak olan geliştiriciler, bu oyun için Dota evrenini temel alacak ve karakterleri kullanacaklar.

Oyunun bir beta sürecine gireceği kesinleşmiş olsa da bunun kapalı mı yoksa açık mı olacağı henüz belli değil. Oyun oynaması ücretsiz olmayacağı için Valve beta testini sınırlı tutarak seçilmiş oyunculara sunmayı tercih edebilir. PAX West ve The International 2018 etkinliklerine katılan tüm oyuncuların giriş hakkı elde edeceği açıklamasına bakılırsa, sınırlı bir beta görme ihtimalimiz artıyor.

PC platformunda 28 Kasım 2018 tarihinde piyasaya sürülmesi planlanan Artifact, öncelikle yalnızca bu platform için çıkışını gerçekleştirecek. 2019 yılı içerisinde ise Valve’ın mobil platformları hedef alarak iOS ve Android cihazlar için oyunu sunduğunu göreceğiz. Şimdilik elimizde bunlar dışında daha fazla bilgi olmasa da beta testinin tarihi yaklaştıkça yeni bilgiler ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.