Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-studyolari-ve-oyunlari/
Dota 2 21 Nisan 2017 13:53

Dota 2, dereceli maçlar için telefon numaranızı isteyecek

Bu sistem sayesinde, 1’den fazla hesap kullanan oyuncular tarihe kavuşacak. En azından Valve böyle düşünüyor.


Dota 2 için bugün oldukça işe yarar bir güncelleme indirmeye sunuldu. Oyunun direkt olarak oyuncu eşleştirme sistemine gelen bu güncelleme sayesinde oyun, artık dereceli maçlar oynayabilmeniz için telefon numaranızı isteyecek. Bir oyuncu, eğer dereceli maçlara katılmak istiyorsa telefon numarasını girmeli. Bu şekilde Valve, aynı oyuncunun başka bir hesaptan oyuna girmesini engellemek istiyor. Çünkü 1 kez, 1 hesap ile ilişkilendirilen telefon numarası, başka bir hesap ile ilişkilendirilemeyecek.

Dota 2, dereceli maçlar için telefon numaranızı isteyecek

Eğer Dota 2 üzerinde dereceli maçlar oynamak istiyorsanız, biraz acele etmeniz gerekiyor çünkü 2 hafta içerisine Steam hesabınıza telefon numaranızı tanımlamazsanız, dereceli merdiven karşılaşmalarına giremeyeceksiniz. Telefon numaranızı, en geç 4 Mayıs 2017 tarihinde Steam hesabınıza ekleyebilirsiniz. Tabii bu durum bize soracak olursanız, oyuncuları çok fazla etkilemeyecektir. Çünkü bir kişinin, 1’den fazla telefon hattı bulunuyor olabilir. Ailesinden birinin telefonunu da kullanabilir. Bu yüzden, bize soracak olursanız Valve biraz daha etkili bir yöntem bulmalı.

Bahsi geçen güncelleme ile sadece bu özellik eklenmedi tabii oyuna. Bazı değişiklikler de yapıldı. Mesela, Dota 2’yi yalnız oynamaktan hoşlanıyorsanız, artık yalnız bir şekilde maç ararken, karşınıza yalnız oynayan oyuncular çıkacak. Siz tek başınıza oynarken, bir grup halinde oyuna girmiş oyuncularla aynı takımda olmayacaksınız veya karşı karşıya mücadele vermeyeceksiniz. Tabii bu sadece bir opsiyon. Eğer dilerseniz, klasik bir şekilde de maç araması yapabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör