Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.12.2016

Valve, sevilen moba oyunu Dota 2'yi baştan aşağı değiştirdi. İşte 7.00 güncellemesinin oyuna getirdikleri.

countdown_blog

Tek başına oyun olarak ilk çıkışından beri güncelleme numarası 6.00 ve devamı olan Dota 2, sonunda 7.00 güncellemesine kavuştu. Bu zamana kadar 2-3 tane büyük sayılabilecek güncelleme alan sevilen moba oyunu, tarihinin en büyük güncellemesini versiyon numarası ilk kez değişerek almış oldu. "Bildiğiniz Dota'yı unutun" sloganıyla yola çıkan 7.00 güncellemesinin tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • Yeni Kahraman: Monkey King - Arkasına kocaman bir maymun ordusunun ve ormanlık alanın desteğini alan Monkey King, Warcraft modu olan Dota 1'den oyuna eklenen son kahraman. Valve'ın Dota 1'den oyuna aktardığı kahramanlar, Underlord ve Monkey King ile beraber bitmiş durumda. Detaylar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
  • Yepyeni Bir Arayüz: Ufak tefek değişiklikler alan Dota 2 arayüzü (UI) tasarımsal olarak yenilendi ve değişti. Özellikle "Seviyeler" bölümünde kayda değer değişiklikler var. Mini harita, market, takım arkadaşlarının özeti gibi ekranlarda değişikliğe uğramış. Detaylar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
  • Yeni Oyun Öncesi Ekranı: Oyun öncesi karşımıza çıkan "Seçim ve Strateji Aşaması" ekranı değiştirildi. Yeni başlayanlar için daha detaylı karakter tanıtımlarını içinde barındıran oyun öncesi ekranı, daha sade bir görünümle dikkat çekiyor. En dikkat çeken değişiklik ise kahraman önerileri. Oyun artık dost ve düşman takımlarda seçilen kahramanlara göre henüz seçim yapmamış takım oyuncuları için mantıklı kahraman önerileri sunuyor. Ayrıca kahraman seçiminden sonra 30 saniyelik bir ek ekran daha bizleri karşılıyor. "Strateji Aşaması" olarak adlandırılan bu ekranda kahramanınızın kıyafetini, gideceğiniz koridoru ve oyun başı marketten alacağınız eşyaları hemen seçebileceksiniz. Detaylar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
  • Yeni Oynanış: Oyunun oynanış dinamikleri, kahraman güçleri ve özellikleri bazı ciddi değişikliklere uğradı. Artık 10/15/20/25. seviyelerde size ikili seçim şansı sunan bir yükseltmeyi uygulayabileceksiniz. Yetenek ağacı olarak adlandırılan bu olay sayesinde kahramanınıza daha fazla özellik kazandırabilirsiniz veya gücünü, işlevini arttırabilirsiniz. Ayrıca kahramanların artık onlara fazladan üç eşya taşımalarına olanak sağlayan bir sırt çantaları var. Oyuna eklenen "Mabet" binası sayesinde belirli zamanlarda karakterler ekstra can kazanabilecek. Son olarak Harita üzerinde değişiklikler söz konusu. Roshan ve Ancient'ların yerlerinde bir takım oynamalar varken oyuna yeni bir Ancient ekleniyor. Ayrıca oyuna yeni rünler de geliyor. Özellikle ormanda çıkan rünler büyük ilgi uyandırdı. Oynanış, harita, karakterler ve market öğeleriyle alakalı bütün değişiklikleri bu bağlantı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.
  • Diğer Güncellemeler: Artık Dota 2 oyuncuları, diğer oyuncular için özelleştirilebilir botlar yapabilecek. Böylece var olan botlardan daha zayıf veya güçlü botları, topluluk sunucularında bulabileceksiniz. Bununla birlikte oyunun eskilerinden Slardar, Enigma ve Viper'ın tasarımları değiştirildi ve daha sert bir görünüme sahip oldular. Darısı diğer tüm kahramanların başına! Son olarak vitrin görünümünde yapılan değişiklik sayesinde oyunda bir gökyüzü olduğunu görebiliyorsunuz. Detaylar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Güncellemenin bu gece itibariyle Steam üzerinden yayımlanması bekleniyor. Ciddi bir veri boyutu ile gelecek olan güncellemeyi indirmek için internet bağlantınızı ve kota durumunuzu kontrol etseniz iyi olur. Dota 2, 09 Temmuz 2013’te PC için yayımlanmış bir moba oyunudur. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.