DOOM, Steam’de bir milyon satış rakamını geçmiş bile

DOOM, Steam’de bir milyon satış rakamını geçmiş bile

Kısa sürede, büyük bir başarı.

Orijinal FPS oyunlarının başında gelen isim olan DOOM, bu sene aramıza geri döndü. Çıkışının üzerinden sadece 3 ay geçmesinin ardından korsanların eline düşen oyunda işler sanıldığı kadar kötü gitmiyor. Sadece üç ay içerisinde bir milyon satışa ulaşmak kolay olmasa gerek, üstelik buna oyunun Xbox One ve PlayStation 4 satışları dahil değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

DOOM

SteamSpy’ın verilerine göre DOOM çıkışından bu yana Steam üzerinde bir milyondan fazla kopya satmış, tabii ki artı veya eksi olarak hata payı bulunuyor. İlginç olan ise şu, çoğu oyunun aksine; satın alanların çeyreği hala oyunu aktif olarak oynuyor. Steam’deki diğer büyük yapımlara kıyasla fiyatı yüksek olsa bile kısa süre içerisinde sadece PC platformunda bu kadar satış yapabilmek gerçek bir başarı. Gerek id Software’ın gerek ise oyuncuların oluşturduğu içeriklerle, oyunu eski DOOM’a benzetebilmek bile serinin eski hayranlarının ilgisini çekmiş olsa gerek.

Vulkan desteğiyle beraber çok daha kaliteli bir deneyim vaat eden oyun, sürekli yeni yamalar ve içeriklerle güncelleniyor. Unto the Evil genişleme paketinin de çıkış yapmasıyla beraber oyuncuları tekrardan ekranlarının başına çağıran DOOM, bakalım daha hangi büyük rakamlarla karşımıza çıkacak. id Software tarafından geliştirilen oyunu; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynayabilirsiniz. Verileri de hemen aşağıdan incelemeyi unutmayın!

DOOM

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.