Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 27.03.2020

Aylar süren beklemelerden ve ertelemelerden sonra gün geldi çattı. Bethesda’nın merakla beklenilen aksiyon, korku, FPS oyunu Doom Eternal, 20 Mart 2020 günü tüm platformlarda çıkışını gerçekleştirdi. Doom Eternal çıkışı esnasında satış anlamında da oldukça başarılıydı. Hatta öyle başarılı oldu ki Doom Eternal, serinin satış rekoru da eline geçti. Cuma günü piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Doom EternalSteam’in eş zamanlı oyuncular sıralamasında birinci sıraya oturdu. Sayılar artmaya devam etti ve hafta sonu 100.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

Doom Eternal serinin yeni satış rekoru çizgisini belirledi

Bu sayı, 2016’da çıkan Doom oyununun çıkış haftasının satışlarına kıyasla Doom Eternal iki kat daha fazla. Yani, iki kat kadar daha fazla gelir elde etti. Bu sayıya belki dünya çapında karantina uygulamaları ve insanların evde kalmayı tercih etmiş olması da etkili olmuş olabilir. PC, PlayStation 4, Xbox ve Stadia platformlarına çıkışını gerçekleştiren Doom Eternal, birçok farklı oyun basınından yüksek puan almayı başardı. Steam üzerindeki kullanıcı yorumları da bu durumun aksini iddia etmemekte. 

Doom Eternal’ın Steam üzerinden satışa açılması beklenen ön sipariş fiyatı ise 349 TL olarak belirlenmişti. Ancak Steam, bugün büyük bir sürpriz yaparak yüzde 45 oranında bir indirim uyguladı ve oyunun fiyatını 199 TL’ye düşürdü. İndirimin sadece Steam platformunda yapıldığı dikkat çekerken, PS4 ve Xbox One platformları taraflarında ise fiyatlar 470 TL’yi buluyor. Doom Eternal’ın bu kadar büyük satış yapmasının ve eş zamanlı oyuncular sıralamasında birinci sıraya oturmasının sebebi Steam’in uyguladığı indirim söz konusu olabilir.

Buna rağmen 199 TL birçok kullanıcının cebini zorlamakta. Belki de birçok insan Doom Eternal’ı usulca istek listesinde eklemekle yetindi. Oldukça aksiyon dolu olan bu yapımı kaçırmamanız şiddetle tavsiye edilir. Olaylar Mars’tan Dünya’ya açılan boyut kapılarından çıkıveren yaratıklara, canavarlara, şeytanlara kök söktüren ve canından bezdiren Doomguy karakteri, 2151 yılında dünyayı ateşlerle çevreleyen, istila eden bu yaratıklarla savaşıyor. Umarız ki, serinin devam oyunları da Doom Eternal gibi satış rekoru kırmayı başarır. Sonuçta, Doomguy’ın hala daha öldürecek birkaç şeytanı, yaratığı, varlığı daha vardır, öyle değil mi? Umut fakirin ekmeği…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.