Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 10.08.2018

Bethesda, id Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal için ilk PC oynanış videosunu QuakeCon 2018 etkinliği sırasında gösterdi. Oyun içerisindeki aksiyonu iliklerimize kadar hissetmemizi sağlayan bu tanıtım videosu ile birlikte oyun hakkında yeni bilgiler de sunuldu. Oynanış videosu diyoruz ancak aslında ana videonun dışında iki video daha bulunuyor; yani toplamda 3 video gösterildi.

Üç farklı DOOM Eternal oynanış videosu gösterildi.

Bu videolardan ikincisinin tamamen PC platformunda, klavye ve fare kullanılarak kaydedilmiş olması ile heyecan verici. Videoda en ufak bir performans sorunu bile gözümüze çarpmadığı için DOOM Eternal'ın PC sürümünün gayet akıcı olduğunu düşünebiliriz. Bir önceki oyunun mekaniklerini yeniden ele alarak aksiyon unsurunu güçlendiren geliştiriciler, ortaya çok daha hızlı bir DOOM koyduklarını iddia ediyorlar. Eğer bu serinin hayranıysanız, videoları izleyebilir ve bunu kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz.

Oyunun çok oyunculu modunun belki de en heyecan verici unsuru ise arkadaşlarınız veya diğer oyuncular ile takım olabilme imkanı. Üstelik bir takım kurduktan sonra çok oyunculu modda diğer oyuncuları avlamaya başlayabiliyor ve bunlar ile ilerleme de kaydedebiliyorsunuz. Bir iblisi canlandırarak diğer oyuncuların canına okumaya çalışmak, Dark Souls seviyesinde zorluğa yaklaşan hızlı çatışma ortamında oldukça eğlenceli olacak gibi görünüyor.

DOOM Eternal'ın çıkış tarihi henüz kesin değil.

Bethesda, tanıtım videolarının arından yaptığı sunumda oyundaki düşmanların bir önceki DOOM'un iki katı çeşitliliğe ve sayıya sahip olduğunu belirtti. Yani çatışmaların gücünün ve çeşitliliğinin artacağını, düşmanlar ile kapışmanın çok daha ilgi çekici hale geleceğini söyleyebiliriz. Her ne kadar DOOM Eternal için bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da, 2019 yılını takviminizde işaretlemenizi tavisye ediyoruz. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya sürülecek olan DOOM Eternal'ın oynanış videolarına bu yazımızdan göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.