Doom Eternal içerisinde tabanca da vardı

Doom Eternal içerisinde tabanca da vardı

Doom Eternal dosyaları arasında gizlenmiş olan tabanca sizi bekliyor.

Geçmişten günümüze birçok FPS oyununda olduğu gibi tabanca oyunun başlangıç ekipmanı olarak sayılabilir. Bizleri zamanla, oyun ilerledikçe silahlarımızı geliştirdiğimiz bir yola götürür ve ekipmanlarımız zamanla güçlenir. Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Doom Eternal içerisinde de görünüşe bir tabanca varmış. Doom 2016’da da yaratık veya cehennem sürülerini avlamayı bırakın, elinize kuş dahi vuramayacağınız bir tabanca verilmişti. Birçok FPS oyununda olduğu gibi, Doom 2016’da yaratıkları ufak ufak avlayarak daha güçlü silahlara ve daha güçlü yaratıklara uzanan bir süreç oyuncuları bekliyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Doom Eternal’a baktığımızda, Doom Eternal cephaneliğinde tabanca göremiyoruz ancak oyunun geliştirilmesi sırasında bir noktada tabanca vardı. Oyuncuları da sevindirir mi bilemeyiz, Doom Eternal için pek bir etkisi olmayan ama bizce bir o kadar tatlı olan tabanca, oyun geliştiricisi Dave Oshry tarafından gösterildi. Dave Oshry, Cheat Engine ve konsol komutlarının büyüsü sayesinde, tabancayı oyuna yüklemeyi başardı. Görebileceğiniz üzere Doom tabancaları klasik tabancalardan biraz daha farklı. Diğer türlü Doomguy’ın dünya istilasını nasıl engellemesi beklenebilirdi ki?

Siz oyuncuların da bu tabancaya konsol komutları ile ulaşabilme şansı var. Birçok insan tabancanın kullanışsız olduğunu düşünse de, mermisiz kaldığınız anda veya yaratıkları yemlemek için kullanılabileceğinizi düşüyoruz. Bu tabancaya ulaşmak için (g_enablePistol 1) konsol komutunu kullanmanız yeterli. Şeytanlar tarafından bir köşede sıkıştırılmışken ve merminiz çok az kalmışken, umalım da gün gelir yardımınıza koşar bu tabanca ya da sadece görsel bir eklenti olarak da düşünebilirsiniz. Sınırsız merminin tadının çıkarmanız dileğiyle, iyi oyunlar!


Doom Eternal  Satın al
Doom Eternal inceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.