avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 30.03.2020

Bu seferki Doom haberimizde, Doom Eternal oyununu eski Doom oyunları gibi oynama şansınızdan bahsedeceğiz. Bunun için birkaç değişikliğe ve yeni gelen değişiklikleri kullanmamanız gerekecek. Bunların sayesinde eski Doom oyunlarının zorlu çatışmalarını, oyunun hızlıca akıp gitmesini ve yaratıkların saldırganlıklarını Doom Eternal’da çok daha fazla hissedeceksiniz. Bu oynanış Doom Eternal’dan tamamen bağımsız hissiyatı bile verebilir. Doom ruhunu tekrar ve tekrar yaşamış ve yaşatmış olacaksınız.

Oyuna heyecan katması ve oyunun hızlıca akıp gitmesi için eski Doom oyunlarında olduğu gibi hareket hızını 80km/h kadar arttırmanız gerekmekte. Bu hız orijinal Doomguy’ın yürüme hızı, e tabii şimdilerde biraz daha yaşı ilerledi. Ayrıca oyun size zıplamayı zorunlu kılmadıkça, bir yere tırmanma mecburiyetiniz olmadığı sürece zıplamamanız gerekmekte. Yeni özelliklerden sayılan Dash ve Glory Kill kullanmamanız gerekiyor. Ekipmanları şöyle bir incelediğimizde Cannon, Ballista, Meat Hook, Crucible gibi yeni nesil ekipmanlara göz ucuyla bile bakmamanız gerekmekte.

Bütün bu yapacağınız değişiklikler Doom Eternal oyununa bir miktar heyecan ve eski Doom ruhu katmış olmalı ama dahası var. Nişangahı kaldırarak işleri biraz daha zorlaştırabilir ve zevkli hale getirebilirsiniz. Ayrıca, kullanacağınız silahın ekrandaki yerini, eski Doom oyunlarına göre ayarlayabilirsiniz. Üstüne üstlük, klasik ses efektlerini Doom Eternal oyun için görsellerine, efektlerine ve animasyonlarına bile uyarlayabilirsiniz. Bu düzenlemelerle, Doom Eternal’ın yeni grafik ve görsellerinin yanı sıra orijinal Doom’un keyfine varabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.