Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Batuhan Bolat, Editör Yazım tarihi: 05.03.2021

FPS oyunlarının atası olan Doom serisinin 2004’te çıkmış oyununun Doom 3 versiyonu, VR sürümü ile 29 Mart 2021’de PlayStation VR’a geliyor. Üstelik oyunda birçok yeni özellik mevcut olacak. DOOM 3 VR Edition ile sanal gerçekliğin tadına varabilecek, şeytani yaratıkları keserken yeni bir deneyim yaşayacaksınız.

Doom 3 PlayStation VR sürümü yeni özellikler içeriyor

Doom 3, 2145 yılında geçen birinci şahıs aksiyon oyunudur. Oyun askeri-endüstriyel şirketinin ışınlanma, biyolojik araştırma ve uzay teknolojisi barındıran silah tasarımı için Mars’a kurmuş olduğu araştırma tesisinde geçiyor. Işınlanma deneyleri, cehenneme bir kapı açarak Mars üssünün iblisler tarafından feci bir şekilde saldırıya uğramasına sebep olur. Oyundaki amacımız Dünya’ya ulaşma ihtimali olan iblisleri durdurmak ve Mars üssünü kurtarmak.

Doom 3 VR sürümü, PlayStation VR’da bizlere köşeleri gözetleyebilme, silaha takılı el fenerlerine açı ile ışık verme ve 180 derece hareket kontrollerini kullanmak gibi VR’a has bazı yeni özellikleri kullanma fırsatı veriyor. Ayrıca fragmanda görüleceği üzere oyunda bileğimize takılı bir ekrandan sağlık, zırh ve cephane gibi kritik öneme sahip verileri kontrol edebileceğiz. Yani oyunda HUD ekranı yok ve böylece daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunacak. Ve tabii ki geliştirmeler bununla sınırlı değil, oyunun ses efektlerinde ve görsellerinde de bazı geliştirmeler mevcut. Oyunun fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Doom 3 oyunu Ağustos 2004’te piyasaya çıkmasına karşın, oyununun Remastered sürümü olan BFG Edition Ekim 2012’de piyasaya çıktı. Bu sürümde gelişmiş ses efektleri, 3D görüntü desteği; Resurrection of Evil ve The Lost Mission adında yepyeni bir genişletme paketini de içeriyordu. Doom oyununun son sürümü olan Doom Eternal, Mart 2020’de piyasaya sürülmüştü ve yıl sonuna kadar 450 milyon doların üzerinde gelir elde etmişti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.