Donald Trump, şiddet içeren oyunları yasaklamayı düşünüyor

Donald Trump, şiddet içeren oyunları yasaklamayı düşünüyor

Sıra bize geldi.

Oyunlarda ve filmlerde bulunan şiddet içerikleri her zaman tartışma konusu olmuştur. Oyun firmaları, her ne kadar oyunlarına yaş sınırı koysalar da, çocukların bu yaş sınırına aldırmayıp, yaşlarının yetmediği oyunları da oynadıklarını biliyoruz. Video oyunlarına ulaşmanın çok kolaylaştığı bu zamanlarda, oyunlardaki şiddet konusuna bir yorum da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından geldi. Donald Trump, silahlı katliamların ve saldırıların önüne geçebilmek için, şiddet içeren video oyunlarını ve nefret uyandıran filmleri yasaklayabileceklerini belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Donald Trump, şiddet içeren oyunları yasaklamayı düşünüyor

Devlet başkanı, perşembe günü milletvekilleri ile yaptığı toplantıda şiddet konusuna değindi. Video oyun dünyasının bu kadar geliştiği, neredeyse her çocuğun video oyunları ile içli dışlı olduğu günümüzde, çocukların oynadıkları oyunlardan çok fazla etkilendiği belirtildi. Zihnen ve ruhen gelişme çağında olan çocukların, şiddet içerikli video oyunlarına çok kolay erişebildiğini söyleyen ABD Başkanı, bu tür oyunların, gençlerin ve çocukların düşüncelerini çok fazla etkilediğini  ve çocukları şiddete yönlendirdiğini belirtti.

ABD Başkanı, bir sonraki aşamanın ise filmler olduğunu söyledi. Başkan Trump yaptığı konuşmada, çocukların ve gençlerin, şiddet teması bulunduran filmlere de rahatlıkla ulaşabildiğini, bu tür filmler için bir derecelendirme sistemi getirebileceklerini, çocukların bu filmleri izlemesini engellemek için buna ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Yaptığı neredeyse bütün açıklamalarla tepki toplayan ABD Başkanı, okullara yapılan saldırıları önlemek için, öğretmenlerin silahlandırılmasını da önermişti. Çocuklarını şiddet içeriklerinden uzak tutması gerekenlerin aileler olduğunu düşünmekle beraber, video oyunları üzerinde böyle bir çalışmaya gerek olmadığını, kendi adıma söyleyebilirim sanırım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.