Doctor Who 50. yıl özel bölümü tüm dünyada aynı anda seyredildi!

Doctor Who 50. yıl özel bölümü tüm dünyada aynı anda seyredildi!

Doctor Who'nun 50. yıl özel bölümü yayınlandı.Bilgilendirme: Haber spoiler içerir.

Dünyanın en uzun dizisi olma özelliğini elinde bulunduran BBC yapımı dizi geçtiğimiz günlerde 50. yılını doldurdu. Tabi buna özel bir bölümde yayınlandı. Bana soracak olursanız Doctor Who hayranlarının favori bölümlerinden biri olmaya aday bir bölümdü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gallifreyfallsnomore Bu 50. yıla özel bölümün konusu ise “Day of the Doctor” ve “Gallifrey Falls No More” yani “Doktor’un Günü” ve  “Gallifrey artık düşmüyor”.

Bölümde yer alan oyuncular ise çoğu kesimin favorisi haline gelmiş iki Doctor “David Tennant” ve “Matt Smith” ve tabi ki onların favori yardımcıları “Billie Piper” ve  “Jenna-Louise Coleman” dizideki isimleriyle “Rose Tyler” ve “Clara Oswin”. 9,5. Doctor’u canlandıran kişi ise “John Hurt”.

Bölümün hikayesi herkesin meraklandığı ama Doctor’un ise unutmaya çalıştığı yönü hakkında.  9. Doctor’un bir savaşçı olmaya karar verip kendini değiştirmesiyle Zaman Savaşı’na son vermesi, Daleklerin ve Zaman Lordlarının ırkını tamamen yok etmesi. Bir çok bilinmeyen soruların yanıtı bu bölümde ortaya çıkıyor ve aslında olan şey yine oluyor. Doctor günü kurtarıyor. Aslında o asla kendisini affedemediği hatayı yaptıktan sonra tek düşüncesi o hatayı nasıl düzeltebileceğidir ve bunun yolunu bulduktan sonra ta ilk Doctor’dan son Doctor’a kadar planlayıp herkesin ağzını açık bırakan o projesini gerçekleştiriyor. Tabi bunu da her zaman yanında olan ve insanlara umut veren o uğultulu sesi ile Tardis’in yardımıyla yapıyor. 3 Doctor’un kafa kafaya verip Gallifrey’i kurtarması gerçekten izlenmesi gereken bir bölüm olduğunu bize hissettiriyor. Benimle aynı fikirde olanlar çoğunlukta ki BBC Amerika bu bölümü sinema salonlarında 3 boyutlu ve sinema efektleriyle izleyicilere sunacak. İzleyen herkesi bir kez daha kendisine bağlayan bu 75 dakikalık özel bölümü hala izlemediyseniz kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Bölümün sonunda tüm Doctor’ları görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın