Diego Maradona, Konami cephesini dava ediyor

Diego Maradona, Konami cephesini dava ediyor

Sebebi ise Pro Evolution Soccer 2017.

Pro Evolution Soccer serisi ile tanınan ve ülkemizde de bir zamanlar oldukça popüler olan Konami, zor günler geçirmeye hazırlanıyor olabilir. Çünkü bir futbol efsanesi olan Diego Maradona, bu ekibi Pro Evolution Soccer 2017 yüzünden dava etmeye hazırlanıyor. Bu davanın sebebi ise, Pro Evolution Soccer 2017 oyununda, Diego Maradona’nın yüzünün ve adının, kendisinden izinsiz bir şekilde kullanılmış olması. Eğer bilmiyorsanız hemen söyleyelim, Pro Evolution Soccer 2017 içerisinde Legends diye bir bölüm var ve bu bölümde emekli olan efsanevi futbolcular bulunuyor. Diego Maradona ise 97 ortalama ile bu bölümde bulunuyor. Ayrıca bu ortalama, kendisini de oyunun en güçlü oyuncusu yapıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diego Maradona, Konami cephesini dava ediyor

Ronaldo, Ronaldinho, Thierry Henry, Gary Lineker ve Ronald Koeman gibi isimlerin yanında bulunan bu futbol efsanesi, Pro Evolution Soccer serileri içerisinde genelde farklı isimlerde ama benzer tipte bulunurdu. Pro Evolution Soccer 2017 ile ise çok yakın bir görüntü ve futbolcunun asıl adı kullanıldı. Konami genelde bu tür konularda oldukça dikkatli davranan bir ekip fakat neden böyle bir olay, oyun çıktıktan bu kadar süre sonra başlarına geldi, bilemiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ünlü eski futbolcu ise bu konuda, “Dün duydum ki Konami isimli bir Japon firması, Pro Evolution Soccer 2017 oyununda benim görüntümü kullanıyor. Ne yazık ki avukatım Matias Morla, bu konuda hukuki bir işlem başlatacak. Umarım bu da başka bir dolandırıcılık değildir.” dedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.