DICE, kadın karakterler konusunda ciddi!

DICE, kadın karakterler konusunda ciddi!

Shooter oyunlarının yeni gözdesi kadın karakterler mi olacak?

Kadın karakterler, yeni gelen ‘shooter’ oyunları için yeni bir tarz olabilir. Battlefield 4‘ün baş yapımcısı Patrick Bach, mutfağın bir gün tamamen kadın karakterlerle de iç içe olacağını umduğunu, ama DICE‘ın bunun için ne kadar ‘fedakarlık’ gerektiğini bilmesi için çalışması gerektiğini söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield-4-600x170OXM ile konuşan Bach, “Bu konuda oldukça çok konuşuyorduk, ne kadar fedakarlık edeceğimizle ne kadar değeceğini kıyaslıyorduk.” dedi.

“Çünkü, durum biraz karışık, durum sadece güncel karakter modelleri yaratmaktan ibaret değil, bu tamamen söz geçirme meselesi. İkincisini yapmamız gereken yüz binlerce satır kodumuz var, ve şu anda bile birazcık hile yapıyoruz, erkek seslerimiz rastgele ve böyle bir durumda bunu ikiyle çarpmamız gerek. Eğer yaparsak, doğrusunu yapacağız, sadece bir kutuya tik atmayacağız.”

Meydan okuma, Call of Duty: Ghosts‘un çok oyunculu modunda kadın karakterler kullanacağını açıkladıktan sonra ortaya çıktı. Infinity Ward, bu durumu mümkün kılabilmek için oyun motorunun üzerinde çalışıldığını belirtti.

Bizi takip etmeye devam edin..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.